هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به وسایل نقلیه را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

BMW i8 جدید در نمایشگاه بین المللی خودرو در آمریکای شمالی به نمایش گذاشته می شود

شرکت خودروسازی BMW قصد دارد مدل جدید BMW i8 خود را در نمایشگاه بین المللی خودرو در آمریکای شمالی در ماه ژانویه به نمایش بگذارد. این نمایش طی روزهای 14 دی لغایت 8 بهمن در دیترویت برگزار می شود.
مدل های کوپه و روداستور i8 بی او دبلیو ماه گذشته رسما معرفی شدند و حالا برای اولین بار در آمریکا به نمایش گذاشته می شوند. برای اطلاع از مشخصات این خودرو لطفاً به متن خبر اصلی مراجعه فرمایید.

کوالکام آزمایش فناوری خودروهای خودران خود در کالیفرنیا را آغاز می کند

کوالکام آزمایش فناوری خودروهای خودران خود در کالیفرنیا را آغاز می کندکالیفرنیا به برخی از شرکت ها که امید می رود در زمینه ی خودروهای خودران موفق خواهند بود اجازه داده تا خودروهای خود را در جاده های عمومی این کشور آزمایش کنند و یکی از این شرکت ها کوالکام است. کوالکام برخلاف Waymo ، خود خودروهای خودران را تولید نمی کند، با این حال هر خودرویی که این شرت آزمایش می کند مجهز به تراشه ی 9150 C-V2X خواهد بود که چند ماه پیش معرفی شد.
با این تراشه خودروها دارای زاویه دید 360 درجه ای غیر خطی، و همچنین توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر و زیرساخت هایی مانند چراغ راهنمایی و رانندگی می شوند. خودروسازان می توانند از این تراشه برای سیستم های ایمنی خودروهای خودران خود استفاده کنند. این تولید کننده تراشه هم اکنون در سن دیاگو آزمایش تراشه های خود بر روی خودروهای فورد را آغاز کرده است و احتمالاً آزمایش ها را در بخش های دیگر کالیفرنیا نیز انجام خواهد داد. کوالکام همچنین در نظر دارد خودروهای آزمایشی را به میشیگان، چین، آلمان، ایتالیا و ژاپن ارسال کند تا بتواند داده های مربوط به عملکرد تراشه را از نقاط مختلف دنیا جمع آوری کند.

بزرگترین هواپیمای آبی خاکی دنیا تست پرواز اولیه را با موفقیت پشت سرگذاشت

Kunlong یا AG600 هواپیمای آبی خاکی دنیا و ساخت چین است . این هواپیما در شهر جنوبی جوهای چین به هوا برخواست و پس از یک ساعت پرواز به زمین نشست. Kunlong بال هایی به طول 28.8 متر دارد و مجهز به 4 موتور توربین دار برای تامین انرژی آن است. این هواپیما می تواند 50 نفر را جابه جا کند و به مدت 12 ساعت در هوا بماند.
هوآنگ لینگ کایی طراح اصلی این هواپیما می گوید:” پرواز اولیه موفقیت آمیز این هواپیما باعث شد تا کشور چین در میان معدود کشورهای جهان قرار بگیرد که قادر به ساخت یک هواپیمای آبی خاکی بزرگ شده اند.”
در حالیکه گزارشات حاکی از این هستند که این هواپیمای آبی خاکی کاربردی نظامی دارد، اما این هواپیما تنها برای ماموریت های نجات دریا و اقدامات آتش نشانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تاکنون 17 سفارش ساخت برای Kunlong در شرکت Aviation Industry Corp of China که تولید کننده دولتی این هواپیمای آبی و خاکی است به ثبت رسیده است.