هم رسان: هرهفته صدها برنامه و بازی اندرویدی در پلی استور قرار می‌گیرد که برخی از آن‌ها بسیار کاربردی و جالب هستند. در دنیای پرمشغله این روزها، بیشتر افراد فرصت کافی در اختیار ندارند تا تمامی برنامه‌ها را بررسی و از میان آن‌ها بهترین‌ها را انتخاب کنند. به همین دلیل هر هفته پنج مورد از بهترین برنامه‌ها و بازی‌های اندرویدی این فروشگاه را به شما معرفی خواهیم کرد.

به گزارش هم رسان، برنامه‌ها و بازی‌های برگزیده این هفته به شرح زیر است:

1. Split-screen Creator

امروزه اغلب گوشی‌های اندرویدی می‌توانند چندین برنامه را هم زمان در حالت تقسیم صفحه نمایش (split-screen) اجرا کنند. Split-screen Creator به شما کمک می‌کند تا ترکیب برنامه‌های موجود در صفحه نمایش تقسیم شده را ذخیره کنید و بدین ترتیب برنامه‌ها به درستی راه اندازی شوند. مثلاً شما تمایل دارید یوتیوب و مرورگر توییتر را همزمان مشاهده کنید. کافی است یک میانبر بسازید و هر دو را راه اندازی کنید.
دانلود: Split-screen Creator
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 3/5- 5
تعداد نصب: 100- 500

2. Libre Music

Libre Music یک برنامه ساده با طراحی خوب و دقیق و منبع باز برای پخش موسیقی است. این برنامه از فرمت‌های محبوب موسیقی مانند (MP3, FLAC, WAV و غیره) پشتیبانی می‌کند و دارایتم تیره روشن است. این برنامه بسیار سریع است و تنها بخش اصلی موسیقی را پخش می‌کند. این قابلیت در صورتی که تنها علاقه مند به شنیدن خود موسیقی بدون هیچ تبلیغات بازاریابی باشید بسیار عالی است.
دانلود: Libre Music
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: منتشر نشده
تعداد نصب: 100- 500

3. AMOLED mnml X

یک برنامه منبع باز کاغذ دیواری مبتنی بر فضای ابری است و تعداد بسیاری زیادی کاغذ دیواری را برای صفحه نمایش‌های آمولد ارائه می‌دهد. این برنامه تبلیغات دارد و دارای طراحی زیبایی است.
دانلود: AMOLED mnml X
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 5-5
تعداد نصب: 500 – 100

4.Qubiso

در بازی Qubiso باید با چرخاندن اشکال، شکل‌های جدیدی بسازید. در این بازی تعداد بسیار زیادی قطعات مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را بچرخانید. شگرد اصلی بازی این است که با چرخاندن قطعات بتوانید شکل بزرگ‌تری بسازید. این روند با بزرگ‌تر شدن شکل‌ها به ندرت دشوارتر می‌شود اما در کل بازی سرگرم کننده و آرامش بخشی است.
دانلود: Qubiso
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 4.5/5
تعداد نصب: 1,000- 5,000

5. WhiteHole

WhiteHole یک بازی تدافعی ـ هجومی است. در حالت تدافعی بازی می‌توانید آیتم‌هایی را جمع آوری کنید که در حالت هجومی (حمله) بازی به شما کمک کند. در حالت حمله شما باید با تیراندازی به دشمنان از خود دفاع کنید. هدف اصلی بازی این است که حداکثر زمان ممکن زنده بمانید.
دانلود: WhiteHole
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 3.8/5
تعداد نصب: 1,000- 5,000