مرور اخبار خودرو

هم رسان : اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مرتبط با دنیای خودرو را نداشته اید، با منتخبی از مهم ترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر لطفا به لینک خبر مراجعه فرمایید.

کانسپت بی ام و Z4 جدید رونمایی شد

بی ام و هفته گذشته از کانسپت نسخه جدید روداستر خود، بی ام و Z4 رونمایی کرد. مدل جدید بی ام و Z4 قرار است در سال 2018 رونمایی شود. مدل نهایی این خودرو مسلماً شبیه به خودرویی که در عکس زیر می‌بینید نخواهد بود اما طراحی آن شباهت بسیاری به این مدل خواهد داشت.
بی ام و Z4 دارای طراحی پویا، پیشرفته و بسیار مقاوم است. طراحی جذاب و خارق العاده این کانسپت تنها پیش نمایشی از طراحی سری مدل‌های این خودرو در سال‌های آینده خواهد بود.

کانسپت مرسدس مایباخ کانورتیبل جدید رونمایی شد

مرسدس مایباخ هفته گذشته از کانسپت Vision 6 Cabriolet در نمایشگاه خودروی مونتری کالیفرنیا رونمایی کرد. این خودرو تمام الکتریکی بوده و بیانگر فلسفه طراحی مرسدس در طراحی خودروهایی لوکس و مدرن است.
طراحی این خودرو از مدل های دهه ی 1930 الهام گرفته شده و تعجبی ندارد که Vision 6 Cabriolet بیش از 6 متر طول داشته باشد. طراحی کشیده کاپوت عقب خودرو از طراحی کشتی های لوکس yachts الهام گرفته شده است و مرسدس از آن به عنوان «پاشنه ی کشتی» نام می برد. این خودرو دارای چهار موتور الکتریکی با میدان مغناطیسی دائمی همگن است که قدرت 750 اسب بخار را برای خودرو فرراهم می کنند و موجب می شود این خودرو بتواند 0 تا 60 مایل در ساعت را با حداکثر سرعت 155 مایل در ساعت در کمتر از 4 ثانیه طی کند.
مرسدس می گوید باتری این خودرو با هر بار شارژ می تواند مسافت 200 مایل را طی کند. تمامی کنترل های درون کابین لمسی است و دارای ویژگی های هوشمند و قابلیت های رانندگی خودکار است.

بی ام و M5 جدید رونمایی شد

خودروی جدید بی ام و ام 5 مجهز به یک موتور 4.4 لیتری v8 دو توربو (bi turbo) است و قادر به تولید 600 اسب بخار و 750 نیوتن متر گشتاور است. این قدرت و گشتاور موجب می‌شود این خودرو بتواند در عرض 3.4 ثانیه به شتاب 0 تا 62 مایل در ساعت برسد و دارای حداکثر سرعت 155 مایل در ساعت با موتور الکتریکی باشد.
خودروی جدید بی ام و ام 5 دارای مصرف ترکیبی سوخت: 10.5 l/100 km [26.9 mpg imp] *; انتشار گاز دی اکسید کربن: 241 g/km* است و همچنین اولین مدل سدان سری‌ام است که به سیستم چهار چرخ متحرک M xDrive مجهز شده است. این تغییرات باعث شده خودروی جدید بی ام و ام 5 پویایی بهتری داشته باشد و در رانندگی‌های روزمره عملکرد بهتری را ارائه دهد.
یکی دیگر از سیستم‌های عالی کشش (traction) این خودرو که در تمام شرایط جاده‌ای و آب و هوایی عمل می‌کند، دیفرانسیل Active M در محور عقب است که به طور کاملاً متفاوتی عمل کرده و دارای اثر قفل بین 0 تا 100 درصد است.
بی ام و از اواسط شهریور ماه پیش فروش این خودرو را با قیمت شروع 117,900 یورو آغاز خواهد کرد.