هم رسان: روزی را تصور کنید که می توان زخم های بدن را با استفاده از یک پرینتر سه بعدی درمان و بهبود بخشید. محققان دانشگاه تورنتو بر اساس همین ایده، یک پرینتر سه بعدی دستی و قابل حمل مخصوص پوست توسعه داده اند. این دستگاه قادر است پوست سه بعدی را بر روی بدن فرد چاپ کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به گفته ی محققان دانشگاه تورنتو، این اولین دستگاهی است که می تواند پوست را به صورت مستقیم و در کمتر از دو دقیقه بر روی زخم چاپ کند. این فناوری در کنار کاربردهای بسیار زیادی که دارد مطمئناً می تواند برای این صنعت مخرب هم باشد.

چاپ پوست به صورت مستقیم بر روی بدن انسان امکان پذیر شد!محققان می گویند پرینتر سه بعدی پوست می تواند لایه های بافت پوست را به صورت مستقیم و جهت درمان و التیام زخم بر روی بدن فرد چاپ کند. محققان همچنین در ادامه افزوده اند، با وجود آنکه این فناوری شبیه به پیوند معمول پوست است اما نیازی به پوست زنده از یک اهدا کننده برای اهدا نیست.
محققان هنوز این پرینتر را بر روی انسان آزمایش نکرده اند اما تا کنون آزمایش آن بر روی خوک موفقیت آمیز بوده است.
این تیم تحقیقاتی در حال حاضر به دنبال افزایش محل قابل پوشش زخم می باشند و امیدوارند به زودی بتوانند آزمایشات بالینی را بر روی انسان آغاز کنند.