هم رسان: اگر شما هم به اندازه من آنلاین می شوید حتما می دانید که برای خرید تنها چند گیگابایت داده موبایل باید هزینه زیادی صرف کنید. اما خوشبختانه راه های فوق العاده ای برای کاهش مصرف داده موبایل وجود دارد که می توانیم از آنها استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در ادامه شما را با چند روش فوق العاده برای کاهش مصرف داده موبایل آشنا می کنیم. با ما همراه باشید …

داده موبایل تان به 3G تغییر دهید
بسیاری از اتصالات 4G از سرعت بسیار بالایی برخوردار هستند و حتی باعث شرمساری بعضی اتصالات وای فای خانگی می شوند، اما با این حال مصرف داده در این اتصالات بسیار زیاد است. در صورتی که یک ویدئو زنده تماشا نمی کنید و یا یک تصویر با کیفیت بالا دانلود نمی کنید، پیشنهاد می کنیم که این گزینه را غیرفعال کنید.
مواقعی که در خانه نیستید و می خواهید بعضی از رسانه های اجتماعی از جمله فیسبوک، اینستاگرام، و توئیتر و غیره ، می توانید داده موبایل خود را به 3G تبدیل کنید. اگرچه این کار می تواند زمان دانلود شدن را تا حدودی افزایش دهد، اما استفاده مستمر از 3G برکارهای فوق می تواند مصرف داده شما را تا حد زیادی کاهش دهد.
دو روش برای جا به جایی از 4G به 3G وجود دارد، شما می توانید در صورتی که سازنده گوشی این گزینه را در دستگاه قرار داده باشد از تنظیمات گوشی و یا از طریق یک اپلیکیشن این کار را انجام دهید.
یکی از اشکالات احتمالی استفاده از شبکه 3G این است که ارتباطات با سرعت کمتری رد و بدل می شود و با این که داده کمتر مصرف می شود، انتظار می رود که رادیو برای مدت زمان بیشتری فعال بماند که این مسئله تاثیر منفی بر باطری دستگاه خواهد داشت.

نحوه جا به جایی به 3G از تنظیمات گوشی

برای این که ببینید دستگاه شما امکان جا به جایی بین 4G, 3G و 2G را دارد، مسیر Settings app>Network>SIM Cards & Mobile networks را دنبال کنید، البته ممکن است این مسیر با توجه به رابط کاربری گوشی تان فرق داشته باشد، به هر حال باید دنبال گزینه ‘Preferred network type’ یا مورد مشابه دیگر بگردید و
3G را انتخاب کنید.

نحوه جا به جایی به 3G از یک اپلیکیشن

در صورتی که گوشی شما از این گزینه محروم است، اصلا نگران نباشید، چون می توانید از اپلیکیشن مخصوص این کار استفاده کنید. اگر چه گزینه های زیادی برای این مورد در فروشگاه Play Store وجود دارد، اما ما تصمیم گرفتیم که از ‘4G LTE Switcher’ استفاده کنیم، به خاطر این که این نر مافزار روش کار بسیار ساده ای دارد و تدر حین کاربلیغاتی در آن دیده نمیشود.
همانطور که در زیر می بینید زبانه ‘Set Preferred Network Type’ را باز کنید و گزینه ‘WCDMA only’ را انتخاب کنید. برای استفاده مجدد از 4G و 3G، می توانید اپلیکیشن ‘LTE/TD-SCDMA/UMTS’ را ادنلود کنید.
دانلود:

مصرف داده تان را کنترل کنید و بعضی از اپلیکیشن های موجود در پس زمنیه راببندید
این اقدامی بسیار مفید است. مصرف داده شما به دو صورت انجام می شود: پس زمینه و پیش زمینه. مصرف پیش زمینه مگابایت هایی را شامل می شود که شما در هنگام کار با یک برنامه مصرف می کنید، برای مثال در هنگام تماشای یک فیلم در یوتویوب. مصرف پس زمینه مربوط به داده هایی است که توسط اپلیکیشن هایی که در پس زمینه گوشی قرار دارند و هنوز از این برنامه ها استفاده نمی کنید، مصرف می شود.
خوشبختانه مدت هاست که اندروید از یک گزینه نظارت بر داده ها برخوردار است که در بخش شبکه در منوی تنظیمات قرار دارد. کاربران می توانند در این قسمت مصرف پس زمینه و پیش زمینه هر اپلیکیشنی را مشاهده کنند.
اپلیکیشن هایی که بیشتر داده شما مصرف می کند را پیدا کنید و مصرف داده موبایل را برای اپلیکیشن هایی که به ندرت در خارج از منزل از آن استفاده می کنید، غیر فعال کنید. اگر چه این اپلیکیشن ها مقدار قابل توجهی از داده ها را در پس زمینه مضرف می کنند.

اپلیکیشن های خود را تنها از طریق وای فای به روز رسانی کنید
Google Playاز بزرگترین مصرف کنندگان داده به حساب می آید و در صورتی که به روزرسانی خودکار اپلیکیشن ها فعال باشد، خواهیددید که حجم وسیعی از داده را مصرف کرده است. به همین دلیل بهتر است برای به روزرسانی اپلیکیشن های خود از وای فای استفاده کنید.
به راحتی می توانید به روزرسانی خودکار اپلیکیشن ها را غیرفعال کنید. اپلیکیشن Play Store را باز کنید، روی آیکون منو در گوشه بالای سمت راست بزنید و گزینه ‘Settings’ را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید و زبانه ‘Auto-update apps’ را انتخاب کنبد. بعد گزینه ‘Auto-update apps over WiFi only’ انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم ابتدا مصرف پس زمینه را کنترل کنید. شما می توانید به 3G جا به جا شوید و مصرف داده خودتان را کنترل کنید. در صورت مواجه با مشکل در حین استفاده از این روش های ذکر شده و یا داشتن توصیه های مناسب برای دیگران، نظرات خود را در قسمت پایین ذکر کنید.