هم رسان: جهان به تدریج به سمت تولید خودروهای الکتریکی پیش می رود و با این روند احتمالاً در آینده خودروهای مجهز به موتوربنزینی درون سوز (ICEs) به فراموشی سپرده خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فوربز، تسلا به عنوان سردمدار صنعت خودروهای الکتریکی با فراهم کردن شرایط برای تولید این خودروها، موجب تشویق بسیاری از تولید کنندگان قدیمی خودرو برای ادامه این مسیر شده است.
ولو اعلام کرده تا سال 2019 تمامی خودروهای این شرکت مجهز به موتورهای الکتریکی خواهند بود. «آستون مارتین» نیز همین برنامه ریزی را تا سال 2025 دارد. جنرال موتورز در نظر دارد تا سال 2023 حداقل 20 خودروی الکتریکی (EV) تولید کند. و این فهرست همچنان ادامه دارد.
بخش عمده این فشارها از سوی کشورهایی است که فروش خودروهای بنزینی را در آینده ای نه چندان دور ممنوع کرده اند. چین در حال حاضر یک از بزرگترین بازارهای خودرو را در اختیار دارد و اخیراً اعلام کرده هر تولید کننده ای که مایل است خودروهای خود را در بازار این کشور به فروش برساند باید تا سال 2019، 10 درصد از وسایل نقلیه خود را با انرژی های جدید به فروش برساند و تا سال 2020 این آمار را به 12 درصد افزایش دهد. کشورهای دیگری نیز فروش خودروهای بنزینی را به طور کامل ممنوع کرده اند. هلند از سال 2025؛ چین، هند و آلمان از سال 2030؛ فرانسه و انگلستان از سال 2040؛ در این میان صنعت خودرو و مصرف کنندگان نیز طالب خودروهای برقی هستند.
اما سوالی که در اینجا مطرح می شود، نتیجه این تغییرات است؟ بدون تردید به سرعت فروش خودروی بنزینی برای سازندگان سخت خواهد شد بنابراین از همین حالا به فکر فروش خودروی بنزینی خود باشید، به ویژه اگر از سوخت دیزلی استفاده می کند! اما جدای از مسائل اقتصادی، انتظار می رود خودروهای الکتریکی تأثیر به سزایی در تعدادی از بخش ها داشته باشند از جمله شهرهایی که با مشکلات آب و هوا (آلودگی) دست و پنجه نرم می کنند، صنعت خودرو و توزیع انرژی در جهان.

آلایندگی کمتر

بارزترین مزیت خودروهای الکتریکی – دلیلی که کشورها، صنعت ها و افراد به آن اصرار می ورزند – آلایندگی کمتر این خودروها است. پکن، یکی از شهرهایی است که بیشترین نگرانی را در مورد میزان آلایندگی خودروها دارد. در سال 2015، پس از ممنوعیت دو هفته ای تردد خودروها به علت آماده سازی برای رژه یاد بود جنگ جهانی دوم، دود غلیظ موجود در شهر (آلودگی هوا) به سرعت ناپدید شد. بلافاصله پس از برداشتن ممنوعیت و تردد خودروها این دود دوباره بازگشت.
امروز، پکن در نظر دارد حدود 70 هزار تاکسی این شهر را با تاکسی های الکتریکی جایگزین کند. با وجود اینکه در خبرها، پکن به عنوان آلوده ترین شهر معرفی می شود اما شهرهای دیگر نقاط جهان نیز با این مشکل روبه رو هستند. از پاریس گرفته تا مکزیک و بسیاری از شهرهای جهان از جمله تهران. آلایندگی کمتر خودروهای الکتریکی در درجه اول به بهبود سلامت شهروندان کمک می کند و به طور کلی با تغییرات آب و هوای جهانی مبارزه می کند. فراموش نکنید که این خودروها باعث کاهش آلودگی صوتی نیز می شوند.

تحول در صنعت خودروسازی

صنعت خودرو تنها محدود به شرکت های جنرال موتورز، فولکس واگن، تویوتا و غیره نمی شود. این صنعت شامل تأمین کنندگان بی شماری در زمینه تأمین قطعات و لوازم یدکی خودرو نیز می شود. اما هنگامی که شرکت ها استفاده از موتورهای بنزینی درون سوز را متوقف کرده و به استفاده از موتورهای الکتریکی رو آورند، حدود 90 درصد از قطعات بی استفاده می شوند. موتورهای الکتریکی ساختار ساده ای دارند و با استفاده از آنها تولیدکنندگان شمع ها، جعبه دنده، لوله های اگزوز و غیره باید به فکر کسب و کار جدیدی در این صنعت باشند.
بدین ترتیب بخش عمده ای از بازار مربوط به تأمین کنندگان قطعات خودرو با ورود موتورهای الکتریکی از رده خارج می شود. موتورهای الکتریکی همچنین باعث کاهش ارزش زنجیره های صنعت خودرو نیز می شوند. به عنوان مثال، مراکز خدمات خودرو آسیب خواهند دید. بسیاری از این مراکز- به ویژه زنجیره های بزرگ – با وعده تعویض روغن با قیمتی پایین در هر سه هزار مایل باعث می شوند تا مشتریان به تعمیرات بیشتری نیاز پیدا کنند. اما با عدم نیاز به روغن در موتورهای الکتریکی – و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری زیاد – بسیاری از این مراکز باید به دنبال روش دیگری برای کسب و کار و پابرجا ماندن در این صنعت باشند.

افق های جدید در صنعت انرژی

یکی از مهم ترین اثرات خودروهای الکتریکی در زمینه ی توزیع انرژی خواهد بود، چراکه این خودروها علاوه بر وسایل حمل و نقل می توانند به عنوان یک منبع انرژی که قادر است به صورت مستقیم به شبکه متصل شود نیز کاربرد داشته باشند.
این موضوع به چالش ” عرضه و تقاضا ” کمک بزرگی می کند. یکی از مشکلاتی که با استفاده از موتورهای الکتریکی رفع می شود، ثبات انرژی های تجدید پذیر است. به طور معمول، نیروگاه های مرکزی بزرگ تولید انرژی- زغال سنگ، گاز و انرژی هسته ای – انرژی ثابتی را تولید می کنند که موجب ایجاد یک شبکه نسبتاً پایدار می شود.
درحالی که، انرژی های تجدید پذیر اغلب مبتنی بر انرژی خورشیدی و باد هستند و همانطور که می دانید این دو انرژی پایدار و متمرکز نیستند. این انرژی ها از طریق پشت بام ها، مزارع خورشیدی و قله ی کوه ها توزیع می شوند و میزان ذخیره ی آنها با توجه به شرایط آب و هوایی متغییر است.
این موضوع منجر به بی ثباتی در شبکه برق می شود. اگر شما نتوانید میزان عرضه را مدیریت کنید باید بدانید که چگونه میزان تقاضا را مدیریت کنید. این کار به وسیله ی ابزارهای مشوق صورت خواهد گرفت و فناوری به سمت استفاده از چنین ابزارهایی می رود.
باتری خودروهای الکتریکی می توانند با ارائه ی یک مکانیزم انرژی که می تواند انرژی را ذخیره و عرضه کند، به عنوان یک تنظیم کننده فرکانس در شبکه عمل نند. این مسئله، اتفاق مهمی خواهد بود که می تواند نحوه ی توزیع انرژی را برای همیشه تغیر دهد.
در شب ها، زمانی که باد مناسبی می وزد، باتری خودرو می تواند انرژی تولید شده توسط توربین های بادی را در خود ذخیره کند. یا در اواسط ظهر، در روزهای گرم تابستانی، همان باتری می تواند مقداری از انرژی خود را برای ارائه ی یک تهویه مطبوع توزیع کند. بدین ترتیب خودروهای الکتریکی با فراهم کردن شرایطی برای دستیابی به درصد بیشتری از انرژی های تجدید پذیر (متغیر) باعث بهبود ثبات شبکه می شوند.