هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

پد شارژ بی سیم بی ام و تابستان امسال عرضه می شود

پد شارژ بی سیم بی ام و تابستان امسال عرضه می شودبه زودی امکان شارژ بی سیم خودروها امکان پذیر خواهد شد. طبق گزارش ها شرکت خودروسازی بی ام و از جولای تولید پد شارژهای القایی خود برای مدل پلاگین هیبریدی 530e را آغاز و از اواخر تابستان آنها را عرضه خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که این پد شارژ با چه قیمتی به فروش خواهد رسید اما مططمئناً هزینه ی آن به قدری نخواهد بود که به نمایندگی بروید و آن را به راحتی خریداری کنید.
بی ام و از سال 2014 از ارائه ی شارژ بی سیم خودروها خبر داده بود و تاکنون برای کمک به پیشرفت این فناوری با Daimler در این زمینه همکاری داشته است. با وجود آنکه این فناوری در حال حاضر تنها برای خودرو های PHEV امکان پذیر است اما نوید بخش اتفاقات خوبی در زمینه شارژ خودروها در آینده است.

مدل جدید مرسدس براباس کلاس X رونمایی شد

براباس از جدیدترین مدل خود Brabus Mercedes X Class رونمایی کرد.
مرسدس کلاس ایکس از رینگ های سفارشی 20 اینچی بهره می برد ؛ طراحی خارجی این مدل به شکل جدیدی طراحی شده و قابلیت های عملکردی در آن بهبود یافته است. طراحان بزرگترین شرکت خودروسازی مستقل دنیا، مرسدس ایکس کلاس را با یک بدنه ی اسپورت بسیار زیبا طراحی کرده اند و در رینگ های 20 اینچی سفارشی آن، تایر های سایز 285 / 45 R 20 نصب شده است.
جهت بهبود قابلیت رانندگی داینمیک مرسدس X 250d, مهندسان باراباس عملکرد این خودرو را با BRABUS D4 PowerXtra ارتقاء داده اند که این اقدام موجب شده خروجی موتور توربو دیزل 2.3 لیتری این مدل به 15 کیلو وات / 21 اسب بخار و گشتاور 60 نیوتن متر (42 lb-ft) برسد.