هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

همکاری آئودی و پورشه برای ساخت خودروهای الکتریکی

پورشه و آئودی طی مصاحبه ای تایید کرده اند که با همکاری یکدیگر پلت فرم جدیدی را برای خودروهای الکتریکی توسعه خواهند داد و از آن در خودروهای جدید الکتریکی سال 2021 استفاده خواهند کرد.
این دو شرکت امیدوارند چندین مدل و نسل جدید از خودروها را مبتنی بر این پلت فرم در سال 2021 و بعد از آن تولید کنند. آئودی در نظر دارد بر اساس این پلت فرم دو مدل سدان و خودروی شاسی بلند (SUV) تولید کند و در طرف مقابل انتظار می رود پورشه نیز حداقل یک مدل را مبتنی بر این پلت فرم تولید کند.
هدف از همکاری این دو برند با یکدیگر ، صرفه جویی در هزینه های توسعه ی این پلت فرم بوده است زیرا انجام این کار به تنهایی هزینه های زیادی خواهد داشت.

فیس لیفت جدید مرسدس مایباخ کلاس اس رونمایی می شود

فیس لیفت جدید مرسدس مایباخ کلاس اسمرسدس مایباخ کلاس اس در نمایشگاه خودروی ژنو در 6 مارس 2018 رونمایی خواهد شد، این خودرو در اواخر تابستان سال جاری در ایالات متحده به فروش خواهد رسید.
طراحی مجدد دریچه رادیاتور با استرات های عمودی و عالی خود جلوی این خودروی جدید را برجسته می کند. این دریچه از کت و شلوارهای خط دار الهام گرفته شده است که این طرح برای اولین بار در Vision Mercedes-Maybach 6 به نمایش گذاشته شد، کوپه منحصر به فردی که در هنگام رونمایی در آگوست 2016 کارشناسان و علاقمندان به این برند را به هیجان آورد.
استفاده از دو رنگ در بدنه خارجی این خودرو نیز از تم کلاسیک مرسدس مایباخ الهام گرفته شده است، در حال حاضر با 9 ترکیب رنگی مختلف عرضه می شود. در تمامی رنگ های تیره یک پوشش دولایه شفاف به عنوان گزینه جدید دیده می شود که جلوه ای درخشان همراه با افکتی جذاب و تصور عمق شگفت انگیز ایجاد می کند. دومین لایه شفاف روی بدنه و همچنین سنباده کشی بعدی آن توسط کارگران آموزش دیده و ماهر به صورت دستی و به روشی بسیار پیچیده انجام شده است.

تویوتا از تکرار یک افسانه خبر می دهد

تویوتا سوپرا خبرها حاکی از این است که تویوتا در حال کار بر روی یک خودروی اسپرت است و شایعات حاکی از این هستند که این خودرو سوپرا نامیده خواهد شد. تویوتا تنها یک تیزر تبلیغاتی از یک خودرو منتشر کرده است که قرار است در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود.
تویوتا درباره این تصویر می گوید:” رونمایی از یک کانسپت ورزشی مدرن در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 حاکی از تعهد تویوتا برای بازگرداندن اتومبیل های اسپورت کاملا نمادین به بازار خودرو است.”