هم رسان : اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مرتبط با دنیای خودرو را نداشته اید، با منتخبی از مهم ترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صوت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر لطفا به لینک خبر مراجعه فرمایید.

اتومبیل‌های خودران با علائم راهنمایی و رانندگی مخدوش شده فریب می‌خورند

محققان دانشگاه واشنگتن طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان اتومبیل‌های خودران را با مخدوش کردن علائم راهنمایی و رانندگی فریب داد. الگوریتم تشخیص تصویر خودروها با توجه به علائمی که می‌بیند، تصمیم گیری می‌کند. محققان برای بررسی این موضوع، برچسبی را روی تابلوی توقف ممنوع زدند. الگوریتم تشخیص تصویر خودرو با مشاهده این تابلو فریب خورد و به اشتباه آن را تابلوی کاهش سرعت تشخیص داد.
محققان بررسی‌های خود را با علایمی که تغییرات جزیی داشتن نیز تکرار کردند. آن‌ها برای این کار یک تابلوی گردش به راست را با کمی تغییرات جزیی در بالای یک تابلوی گردش به راست قرار دادند و متوجه شدند که الگوریتم تشخیص تصویر خودرو این تابلو را به اشتباه حداکثر سرعت 45 کیلومتر خوانده است. محققان اعتقاد دارند استفاده از اطلاعات متنی می‌تواند این مشکل را رفع کند.

بعد از تصادف با این خودرو زنده خواهید ماند

شرکت وایمو متعلق به آلفابت اخیراً یک امتیاز انحصاری برای فناوری به دست آورده که بدنه خودرو را در تصادف با عابران پیاده نرم می‌کند. این قابلیت سختی و سفتی پنل های بدنه، سپر و کاپوت خودرو را با استفاده از کابل‌ها، میله‌ها و فنرهایی تغییر می‌دهد. به محض این که حسگرهای موجود احتمال برخورد به یک عابر پیاده را شناسایی کنند، فنرها و میله‌های به کار رفته در زیر بدنه خودرو شروع به کار کرده و حالتی نرم به بدنه خودرو می‌دهند که از شدت آسیب‌ها تا حد زیادی می‌کاهد.
گرچه هنوز سؤال‌های بسیار زیادی درباره عملی شدن این فناوری وجود دارد. در صورتی که وایمو بتواند میزان خسارت‌ها و آسیب‌های تصادفات را در خودروهای خوران کاهش دهد، این مسئله نه تنها می‌تواند از سلامتی و جان مردم محافظت کند، بلکه این اطمینان را برای مردم به وجود می‌آورد که این خودروها در مقایسه با خودروهای دارای راننده از امنیت بیشتری برخوردار خواهند بود.