هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر روی لینک خبر کلیک فرمایید.

سوپرشارژرهای خودروهای برقی برای همیشه با برق خداحافظی می‌کنند

قرار است همه ایستگاه‌های سوپر شارژر شرکت خودروسازی تسلا از انرژی خورشیدی و یا باتری استفاده نمایند.
در اوایل امسال شرکت تسلا از دو برابر شدن شبکه سوپرشارژرهای خود خبر داد و اعلام کرد 10 هزار ایستگاه تا پایان سال 2017 راه اندازی می‌شود. همچنین قرار است تا پایان 2017، خودروهای رده بالا و پرطرفدار Model 3 تسلا نیز روانه بازار شوند؛ بنابراین نیاز به افزایش تعداد جایگاه‌های شارژر ضروری است. این اولین بار است که خبر تبدیل شدن کل این ایستگاه‌ها به محصولات دوستدار خورشید و بی نیاز از جریان الکتریسیته شنیده می‌شود.

خودروی جدید Fisker Emotion مدل 2019 رونمایی شد

فیسکر از خودروی جدید برقی خود Fisker Emotion به عنوان «پیشرفته‌ترین خودروی برقی جهان» رونمایی کرد.
خودروی برقی Fisker Emotion دارای برد حرکتی 400 مایل معادل حدود 643 کیلومتر است. فیسکر در این خودرو از باتری لیتیوم –یون استفاده نکرده و طبق خبرهای قبلی به جای آن از ابرخازن های گرافن (graphene super capacitors) جهت شارژ خودرو استفاده خواهد کرد. در طراحی این مدل در مقایسه با مدل مفهومی که در سال 2016 معرفی شد، چندین تغییر ایجاد شده است؛ از جمله این تغییرات می‌توان به آینه‌های بزرگ‌تر و فرورفتگی‌های بیشتر در درب‌های خودرو اشاره کرد.
فیسکر مدل جدید Fisker Emotion را با قیمت 129,000 دلار در سال 2019 عرضه خواهد کرد.