هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به گوشی های هوشمند را نداشته اید، با مرور اخبار منتخب این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

تصویری از دوربین سه گانه هوآوی P20 به بیرون درز کرد

هفته گذشته رندر جدیدی از مدل هوآوی P20 در ویبو منتشر شده که یک دوربین سه گانه را در این گوشی نشان می دهد.
در این رندر گوشی منتسب به مدل هوآوی P20 با سه لنز مارک لایکا(Leica) در پنل پشتی گوشی و به همراه یک فلش دوگانه نشان داده شده است. همچنین در پنل جلوی این گوشی یک بریدگی در صفحه نمایش دیده می شود که محل قرارگیری دوربین و دیگر حسگرها خواهد بود.
شعار “See Mooore with AI” در این رندر همان شعاری است که هوآوی در دعوت نامه های خبری 27 مارس خود استفاده کرده است و اشاره به رونمایی یک گوشی با دوربین سه گانه دارد.

پرچمدار جدید اچ تی سی از یک طراحی شیشه ای سفید مات برخوردار است

طبق گزارشی ادعا شده که اچ تی سی یو 12 دارای یک طراحی تا حدودی مشابه با گوشی های اچ تی سی یو 11 و یو 11 پلاس است و در ساخت آن از قطعات شیشه ای و یک قاب فلزی در اطراف آن استفاده شده است.
انتظار می رود که این گوشی نیز همانند یو 11 پلاس دارای یک اسکنر اثر انگشت در پشت و یک سیستم دوربین دوگانه باشد. ممکن است طراحی سخت افزاری این گوشی در مقایسه با طراحی شیشه ای معروف به liquid glass در اچ تی سی یو 11 بهبود داشته باشد. در حالیکه هنوز درباره جزئیات خاص این گوشی حرفی به میان نیامده است، ممکن است در ساخت این گوشی از یک شیشه سفید مات استفاده شده باشد.
گفته می شود این گوشی در آوریل رونمایی خواهد شد، و در صورتی که اچ تی سی مانند رونمایی گوشی یو 11 عمل کند، این احتمال وجود دارد که مراسم رونمایی این گوشی نیز در شرکت اچ تی سی واقع در تایپه تایوان برگزار شود.

Face ID در تمامی آیفون های 2018 موجود خواهد بود

با توجه به این که Face ID یکی از قابلیت های جدید اپل است که با آیفون 10 به همگان معرفی شد، انتظار می رود که این قابلیت به گوشی های آیفون دیگر هم وارد شود. گزارش منتشر شده در ماه گذشته حاکی از این بود که تمامی آیفون های 2018 به این قابلیت مجهز خواهند شد و در حال حاضر به نظر می رسد که Finisar از تامین کنندگان اپل این مطلب را تائید کرده است.
در گزارش درآمدهای اخیر Finisar، مدیریت شرکت به تغییرات ایجاد شده در کارخانه 700 هزار فوت مربعی اشاره می کند. طبق این گزارش آنها پیش بینی کرده اند که تولید VCSEL در کارخانه در نیمه دوم سال شروع خواهد شد.
طبق شایعات منتشر شده گفته می شود که اپل بخشی از کارخانه را با قیمت 390 میلیون دلار به عنوان بخشی از سرمایه تولید پیشرفته اپل خریداری کرده است.

گوشی گلکسی اس 9 کالبد شکافی شد

کارشناسان iFixit به تازگی گوشی گلکسی اس 9 پلاس را کالبد شکافی کرده اند و تصویر بهتری از فناوری موجود در دوربین این گوشی را ارائه کرده اند.
به لطف یک طراحی ساده می توان هنگام عکاسی با دوربین این گوشی ها از دیافراگم های مختلفی استفاده کرد؛ در دوربین های معمولی پنج تیغه درون لنز قرار گرفته است در حالی که سامسونگ تنها از دو تیغه ی حلقه ای شکل استفاده کرده است. این طراحی البته عملکرد دوربین را محدود می کند (چرا که فقط می توانید دو دیافراگم را داشته باشید) اما کمک می کند که دوربین همچنان فضای کمی را اشغال کند.
در عین حال، این کالبدشکافی تایید می کند که چرا هیچ قابلیت تشخیص چهره ی پیشرفته ای در این گوشی ها به کار نرفته است. سیستم دوربین و اسکنر چشمی این گوشی ها ” تا حدود بسیار زیادی” مشابه گوشی اس 8 است بنابراین کاملاً مشخص است که قابلیت هایی همچون اموجی واقعیت افزوده یا AR Emoji مبتنی بر نرم افزار باشند…

تست مقاومت گلکسی اس 9 (+ فیلم)

تست مقاومت گلکسی اس 9 (+ فیلم)JerryRigEverything فیلمی ار تست مقاومت گوشی گلکسی اس 9 را منتشر کرده است و آن را با روش های مختلفی از جمله خراش، خمیدگی و حرارت آزمایش کرده است.
گوشی گلکسی اس 9 در تست خراش خوب عمل می کند و همانند بسیاری از پرچمداران موجود در بازار در سطح 6 و 7 خراش برمی دارد .
همچنین این گوشی طبق انتظار در در تست های آتش (حرارت) و خمیدگی نیز به خوبی عمل می کند. به طور کلی به نظر می رسد گوشی های جدید گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس به بادوامی گوشی های سال گذشته هستند.

P20 Pro هوآوی می تواند یکی از بهترین رنگ ها را در گوشی های چند سال اخیر داشته باشد

به نظر می رسید که همه اطلاعات مربوط به گوشی های P20, P20 Lite و P20 Pro منتشر شده است، اما تصاویر جدیدا منتشر شده مورد جدیدی را درباره این گوشی ها نشان می دهند و آن رنگ این گوشی هاست که یک مورد شگفت آور در میان آنها به چشم می خورد.
به نظر می رسد رنگ های بنفش و آبی به کار رفته در P20 Pro هوآوی از برجسته ترین رنگ های سال برای یک دستگاه گوشی باشد.
عکس های جدید همچنین چند رنگ جدید و جالب توجه را برای P20 و P20 Lite به نمایش می گذارند. به نظر می رسد که P20 از یک رنگ ترکیبی در پشت دستگاه استفاده کرده است. هر دو گوشی P20 و P20 Pro در رنگ های معمولی مشکی و آبی هم عرضه خواهند شد. P20 Lite نیز در رنگ های مشکی و آبی ارائه می شود. علاوه بر این دو رنگ این گوشی در رنگ طلایی نیز به بازار می آید.