هم رسان: گوشی آیفون 10 (آیفون X) با قیمت پایه ی 999 دلار برای نسخه ی 64 گیگابایتی گوشی ارزان قیمتی به شمار نمی رود این در حالی است که مدل 256 گیگابایتی این گوشی 150 دلار گران تر و به قیمت 1,149 دلار به فروش می رسد. شاید منطقی باشد که به دلیل قیمت های مذکور خریداران بیشتر تمایل به خرید مدل 64 گیگابایتی و ارزان تر این گوشی داشته باشند اما به نظر ماجرا متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش TheStreet، کارشناسان این وب سایت با مشاهده داده های RBC Capital Markets که اخیراً نظر 4000 نفر را درمورد خرید گوشی آیفون 10 جویا شده اند، به این موضوع پی برده اند که بیشتر افرادی که تمایل به خرید آیفون 10 دارند در نظر دارند مدل 256 گیگابایتی این گوشی را تهیه کنند. «آمیت داریانانی» تحلیلگر RBC می نویسد:” به اعتقاد ما این آمار نشان دهنده ی این است که بسیاری از خریداران آیفون 10 تمایل دارند که “بهترین ” گوشی آیفون را خریداری کنند علیرغم اینکه قیمت آن بسیار بیشتر از آیفون های دیگر در سال های گذشته باشد.”

البته با وجود اینکه بخش قابل توجهی از خریداران آیفون 10 تمایل به پرداخت پول بیشتری برای دسترسی به حافظه ی بیشتر دارند اما به نظر می رسد که در مقایسه با سال های گذشته استقبال کمتری از گوشی های جدید آیفون شده است. نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که 64 درصد طرفداران آیفون علاقمند به خرید آیفون های 2017 هستند در حالی که این آمار سال گذشته 71 درصد بوده است.
داریانانی عقیده دارد دلیل این موضوع می تواند به این علت باشد که اپل هنوز تولید آیفون 6s را متوقف نکرده است و بدین ترتیب خریداران گزینه های بیشتری را برای خرید در اختیار دارند. به اعتقاد ما بهتر است تا اعلام آمار رسمی اپل منتظر بمانیم تا ببینیم گوشی های جدید آیفون تا چه میزان موفق (یا ناموفق) عمل کرده اند.