هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.
فورد مدل هیبریدی موستانگ و F-150 را تولید می‌کند

شرکت فورد به تازگی از ساخت مدل هیبریدی دو مدل پرفروش خود، موستانگ و F-150 خبر داده است.
طبق گفته فورد، مدل‌های هیبریدی موستانگ و F-150 در سال 2020 وارد بازار خودرو خواهند شد. این شرکت جزییات زیادی از این مدل‌های هیبریدی را بیان نکرده و تنها گفته موستانگ هیبریدی مجهز به یک موتور V8 و گشتاوری بالاتر خواهد بود.
فورد اعلام کرده در تلاش است تا مدل هیبریدی F-150 را به فناوری mobile generator مجهز کند که در این صورت مالکان خودرو می‌توانند خودرو خود را حتی خارج از ایستگاه‌های اختصاص یافته، شارژ کنند.

نیسان لیف مجهز به فناوری خودران ProPilot می‌شود

نیسان در خلال نمایشگاه CES 2017 از چندین فناوری جدید که در مدل جدید نیسان لیف استفاده خواهد شد، رونمایی کرد.
این شرکت بازه زمانی مشخصی را برای رونمایی مدل جدید نیسان لیف اعلام نکرد. تنها اطلاعات در دسترس درباره مدل بعدی نیسان لیف این است که با هر بار شارژ بیش از 200 مایل را طی خواهد کرد و همچنین مجهز به فناوری خودران ProPilot خواهد بود که با وجود آن خودرو می‌تواند در بزرگراه‌ها و تحت شرایط خاص به صورت خودران براند.
نیسان همچنین از کار بر روی فناوری شارژ سریع DC با سرعت بیش از 150kW وکار بر روی مدل ویژه هیبریدی Note خبر داد که احتمالاً برای شارژ باتری از هیچ اتصالی (plug) استفاده نخواهد کرد.

موتورسیکلت جدید هوندا با فناوری دستیار راننده رونمایی شد (+فیلم)

هوندا در خلال نمایشگاه CES 2017 از موتورسیکلت جدیدی رونمایی کرد که مجهز به فناوری دستیار راننده (Riding Assist) است و می‌تواند تعادل خود را به صورت خودکار حفظ کند.
فناوری جدید دستیار راننده هوندا بر اساس فناوری به کار رفته در روبات ASIMO هوندا و اسکوتر UNI-CUB که قادر است به صورت خودکار تعادل خود را حفظ کند، طراحی و توسعه داده شده است. هوندا تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره قیمت و عرضه جهانی این محصول ارائه نکرده است.