هم رسان: پیدا کردن یک گوشی اندرویدی دو سیم کارته به هیچ وجه کار سختی نیست اما متأسفانه کاربران گوشی‌های آیفون که به گوشی‌هایی با قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت نیاز داشته‌اند، هیچ وقت نتوانسته‌اند این نیاز خود را بر طرف کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق پیش بینی‌های «مینگ چی کیو» تحلیل‌گر KGI Securities به نظر می‌رسد شرایط در سال 2018 تغییر خواهد کرد.
کیو در آخرین یادداشت‌های خود ادعا کرده آیفون‌های سال آینده از قابلیت سیم کارت ثانویه و اتصالات LTE+LTE پشتیبانی خواهند کرد و این امکان وجود خواهد داشت که هر دو سیم کارت با وجود استفاده از یک مجموعه تراشه به طور همزمان فعال باشند. برخلاف گوشی‌های DSDS موجود که معمولاً از اتصالات LTE+3G پشتیبانی می‌کنند، نسل بعدی گوشی‌های آیفون از اتصالات LTE+LTE پشتیبانی خواهند کرد که تجربه کاربری را ارتقاء خواهد داد.

این مسئله با رویکرد اپل مطابقت دارد زیرا ممکن است در ارائه ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید در گوشی‌هایش تا حدودی کند عمل کند اما وقتی که دست به کار می‌شوند تلاش می‌کنند تجربه‌ای بهتر برای کاربران خود فراهم کنند. صحت و سقم این گزارش در حال حاضر مشخص نیست اما همانطور که می‌دانید پیش بینی‌های کیو تا حد زیادی به حقیقت نزدیک است.
هنوز مشخص نیست آیفون‌های 2018 از قابلیت دو سیم کارته بودن پشتیبانی خواهند کرد یا خیر.