هم رسان: گوشی های آیفون جدید تغییرات و پیشرفت هایی در بخش دوربین خود داشته اند که این مسئله با استقبال زیادی از سوی مشتریان مواجه شده است. به همین دلیل جای تعجب نیست که این شرکت حداقل در مورد طراحی لنزهای دوربین در گوشی های سال جدید خود نیز از همین فرمول استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، آخرین گزارش تحقیقی «مینگ چی کیو» تحلیل گر KGI Securities به سرمایه گذاران حاکی است آیفون 2018 نیز احتمالاً از دوربین مشابهی با مدل های 2017 برخوردار خواهد بود؛ یعنی می توان منتظر یک طراحی لنز 6P بود که در واقع یک مجموعه لنز پلاستیکی شش لنزی است و با طراحی 7P یا طراحی هیبریدی 2G3P که این روزها مورد توجه قرار گرفته است، فرق دارد.

کیو در این گزارش آورده است: «آیفون ایکس با توجه به ویژگی های دوربین پشتی خود تعادلی فوق العاده بین کیفیت تصاویر و طراحی مشخصات ظاهری ایجاد می کند که به عقیده من ما از نظر فناوری پیشرفت زیادی کردهایم. ما معتقدیم تبدیل یک لنز 6P به یک لنز 7P یا یک لنز هیبریدی 2G3P در طراحی ماژول دوربینی که شباهت زیادی با دوربین آیفون ایکس دارد، تنها موجب پیشرفت های محدودی در عملکرد دیافراگم خواهد داشت.»
استفاده از همان فرمول ساخت یک امتیاز دیگر هم دارد و آن این است که از ایجاد پیچیدگی ها و عوارض غیر ضروری در طی فرایند ساخت جلوگیری می شود و این همان چیزی است که به نظر کیو اپل امیدوار است از آن در گوشی های سال آینده خود جلوگیری کند.