هم رسان: با رونمایی آیفون 10در سال 2017 این گوشی خود را به عنوان گران قیمت ترین گوشی آیفون به همه معرفی کرد که قیمت پایه آن از 999 دلار شروع می شد و نسخه 256 گیگابایتی آن حتی به 1149 دلار رسید. در آن هنگام گزارشاتی حاکی از این وجود داشت که اپل در سال جدید قیمت این گوشی را تا حدودی ارزان تر خواهد کرد، اما به نظر می رسد که این مسئله حقیقت نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در حال حاضر گزارشات حاکی از این هستند که آیفون 10 از فروش خوبی برخوردار نبوده است و یکی از دلایل اصلی این مسئله قیمت بالای آن است. این فروش کمتر از حد پیش بینی شده منجر به این گمانه زنی ها شد که اپل برای کمک به افزایش فروش خود قیمت ها را پایین تر خواهد آورد، اما طبق گفته های استیون میلونوویچ و بنیامین ویلسون دو تحلیلگر UBS، این تحلیلگران عقیده کاملا برعکس دارند.

این تحلیلگران طبق اطلاعات قدیمی و همچنین با توجه به منابع خود که از کارمندان سابق اپل هستند، در یادداشتی به سرمایه گزاران نوشتند:” طبق صحبت های کارمندان سابق اپل زمانی که اپل یک قیمت برای محصول خود انتخاب می کند، آن را حفظ می کند که این به این معناست که اپل نه تنها قیمت ها رانمی شکند بلکه این احتمال وجود دارد که برای جبران ضرر و زیان فروش کم این گوشی قیمت ها را در سال جدید افزایش نیز دهد.
با فرض درست بودن فرضیه این تحلیلگران، این به این معناست که احتمالا در سال جدید آیفون 10 با قیمت 1100 دلار عرضه خواهد شد. البته این موارد تنها پیش بینی های تحلیلگران است و لزوما درست نخواهد بود، بنابراین باید منتظر بمانید و امیدوار باشید که این طور نباشد.