هم رسان: «مینگ چی کو» تحلیگر محصولات اپل پیش بینی کرده است که اینتل در سال 2018 تامین کننده انحصاری مودم آیفون های 2018 خواهد بود. در صورتی که پیش بینی های مینگ چی کو واقعیت پیدا کند، ضربه ی بزرگی به کوالکام وارد خواهد شد چرا که این شرکت نه تنها در این بخش از بازار پیشرو است بلکه درآمد بسیار زیادی را از تامین تراشه های اپل به دست می آورد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو،  این تحلیلگر پیش بینی می کند که تمامی خط تولید آیفون های 2018 مجهز به تراشه های پایه اینتل خواهند بود. وی در پیش بینی های قبلی خود گفته بود که اینتل تنها 30 درصد از مودم های سلولار را تامین خواهد کرد و تامین 70 در صد باقیمانده بر عهده ی کوالکام خواهد بود.
اعتقاد بر این است که اینتل پیشرفت هایی را در فناوری تراشه های خود داشته است که می تواند استاندارد های عملکرد اپل را برآورده سازد از جمله پیشرفت هایی مانند پشتیبانی از CDMA2000و سیم کارت دوگانه با حالت آماده به کار همزمان که این قابلیت ها این تراشه را گزینه مناسبی برای استفاده در آیفون های نسل بعد می کند. همچنین گفته می شود اینتل برای تصاحب سهم بیشتری از بازار قیمت های رقابتی را پیشنهاد خواهد کرد.

اینتل تامین کننده انحصاری مودم های آیفون در سال 2018 خواهد بود؟کو همچنین عقیده دارد انتقال همه ی سفارشات به اینتل ممکن است کوالکام را در رابطه با جدال قانونی که با اپل دارد به پای میز مذاکره بکشاند.
در هر حال هیچ چیز مشخص نیست ممکن است در صورتی که اینتل عملکرد مورد نظر یا قیمت وعده داده شده را ارائه ندهد، کوالکام دوباره به زنجیره تامین تراشه های اپل بازگردد. همچنین ممکن است اپل بخواهد زنجیره تامین خود را متنوع کرده و تنها بر تراشه های پایه اینتل تکیه نکند.