هم رسان: موضوعات طراحی محصولات بهداشت و درمان و یا طراحی نیازهای خاص یکی از چالش برانگیزترین دستورالعمل های طراحی در حال حاضر است. Fast.Co طراحی فراگیر را روندی در نظر می گیرد که در سال 2018 شکل خواهد گرفت و بیشتر طراحی های معرفی شده در سال 2017 نشان می دهند که این روند به سرعت افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، چه اینکه پیشرفت های تکنولوژیکی باعث بهتر شدن و در دسترس بودن محصولات پزشکی شود و چه اینکه تنها طراحی مجدد محصولات پزشکی و مورد نیاز به روزتر و فراگیر شده باشد،  طراحی های پزشکی برتر  در سال 2017 کاملا گویای وسیع بودن بهداشت و درمان در سال 2018 است.
در ادامه با معرفی بهترین طراحی های سال 2017 در حوزه بهداشت و درمان همراه ما باشید.

این تخت بیمارستانی را می توان خم کرد و در عرض کمتر از یک دقیقه بدون هیچ آسیبی به بیمار به صندلی چرخ دار تبدیل کرد.

این صندلی چرخدار با توجه به ساختار قیچی مانند خود جابه جایی بیمار را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. همچنین برای ارگونومی بهتر می توان صندلی را در ارتفاع های مختلف تنظیم کرد. همچنین این صندلی در دو وضعیت مختلف قرار می گیرد، یکی از وضعیت ها برای ارتفاع پایین و گشت زنی مناسب است و دیگری کاربر را در ارتفاعی قرار می دهد که می توانند با افراد ایستاده به راحتی و رو در رو صحبت کنند.

OH می تواند یک سمعک و هم یک وسیله تزئینی مد باشد. کاربران می توانند این محصول را با هر اندازه و رنگی که می خواهند سفارش دهند. همچنین می توان از آن به عنوان یک گوشواره و یا یک پین شنوایی متصل نیز استفاده کرد.

این دماسنج هوشمند با توجه به طراحی جمع و جور و امکان حمل کردن آن تنها 5 سانتی متر طول و 13 گرم وزن دارد. دماسنج به سادگی به جک صوتی گوشی هوشمند وصل می شود.

Clevu عینکی است که نه تنها عملکرد عینک های مطالعه قدیمی را دارد بلکه قادر به تقویت دیگر حالت های مختلف دید می شود. فرد می تواند با زدن این عینک از دیدن اطراف خود لذت ببرد. با انجام تنظیمات مختلف در این عینک می توانید از کارایی های مختلفی بهره مند شوید. همچنین به راحتی می توانید از آن برای تماشای تلویزیون استفاده کنید.

این عصای هوشمند ارگونومیک همانند یک دسته بازی است که دارای یک میله تلسکوپی خودکار است و وقتی دسته روشن می شود از جای خود بیرون می آید. به هر حال اینها تنها کارایی این عصا نیست. این عصا به اپلیکیشنی در گوشی همراه وصل می شود که فرد را به مقصدی که برای آن تنظیم کرده است هدایت می کند.

این اسپری های کوچک سیاه و سفید این احساس را برای بیمار ایجاد نمی کند که مجبور به حمل یک اسپری استنشاقی هستند، بلکه طراحی آنها به اندازه ای چشمگیر و جالب است که می توان شبیه آنها را در قفسه ی هر فروشگاهی دید.

این وسیله طراحی جدید EpiPen است که Epipi نامیده شده است و کارها را بسیار راحت تر کرده است، تنها کافی آن را بچرخانید، دکمه را فشار دهید و دارو را به خود تزریق کنید. آن را به طرف بازوی خود بچرخانید، سر آن را به طرف پوست نگه دارید و دکمه را فشار دهید تا دارو آزاد شود. یک پنجره کوچک در روی بدنه این قلم نشان می دهد که کل دارو تزریق شده است که این مسئله باعث تقویت اعتماد به نفس کاربر درباره انجام درست این کار می شود.

اسپری Hue به صورت سه بعدی چاپ شده است و با مجموعه ای از رنگ های زیبا و خیره کننده طراحی شده است که طراحی یکنواخت محصولات پزشکی را از بین برده است. همین طور یک طناب بافت کوچک در این محصول وجود دارد که برای راحت گرفتن و یا وصل کردن آن به کیف یا لباس تعبیه شده است.

One Drop یک سیستم کامل برای مبارزه با دیابت است که به راحتی می توان به عنوان بخشی از کیت EDC هر بیمار دیابتی درنظر گرفت.

Kardia یک قطعه جانبی ECG کوچک است که سازگار با گوشی های آیفون است و می تواند ضربان قلب شما را اندازه بگیرد. طراحی این قطعه بسیار ساده است. در این قطعه دو پد سنسوری با بافت خاص برای انگشت ها وجود دارد، این دستگاه ضربان قلب را می خواند و اپلیکیشن همراه آن شما را طی فرایند راهنمایی می کند و ضربان فعلی قلب تان را نشان می دهد.

Meddsy علاوه بر این که یک جعبه کمک های اولیه باشد، یک جعبه کمک های اورژانسی است. این جعبه شامل بخش های مختلف برای چیزهای مختلف از جمله داروها و یا هر وسیله ای که برای درمان نیاز باشد، است.