هم رسان: در صورتی که عضویت 1Password را دارید، باید بگوییم که شما می توانید با استفاده از آن بررسی کنید که آیا رمزعبورهایتان توسط مهاجمان دستکاری شده و در اینترنت منتشر شده اند یا خیر. این مورد تاکنون به عنوان یک قابلیت اثبات مفهوم مطرح بود، اما 1Password عنوان می کند که در انتشارهای بعدی یک قابلیت Watchtower به اپلیکیشن های 1Password اضافه خواهد کرد. این قابلیت نوعی یکپارچه سازی با سرویس Pwned Passwords است که شامل 500 میلیون پسورد فاش شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، برای استفاده از این قابلیت اثبات مفهوم، در وب سایت 1Password.com وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی Open Vault کلیک کنید. بر روی یک آیتم در این vault کلیک کنید و با توجه به سیستم عامل خود یکی از دو دستورالعمل Shift-Control-Option-C و یا Shift+Ctrl+Alt+C را وارد کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا بر روی دکمه “Check Password” موجود در کنار پسورد خود کلیک کنید. در صورتی که پسورد شما با یکی از پسوردهای داخل Pwned Passwords مطابقت داشته باشد، 1Password این موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت. البته توجه داشته باشید که اگر پسورد شما با یکی از پسوردهای موجود در این پایگاه داده مطابقت داشت این لزوما به این معنا نخواهد بود که رمز شما بخشی از یک سرقت داده ای است. ممکن است فرد دیگری نیز دقیقا از پسورد شما استفاده کرده باشد، با این حال بهتر است رمز عبور خود را عوض کنید.

خبر خوب در مورد این قابلیت این است که رمز عبوری که با ارسال آن به Pwned Passwords یا 1Password در حال بررسی هستید را دستکاری نمی کند. 1Password در زمان بررسی هر رمز عبوری آن را به صورت هش در می آورد و تنها بخشی از هش را به Pwned Passwords ارسال می کند. هر هش پسوردی که با چند کاراکتر رمز عبور شما مطابقت داشته باشد به 1Password ارسال می شود و با هش کامل پسورد شما در محیط اپلیکیشن 1Password مقایسه می شود.