هم رسان: مدت‌ها بود در گوشی‌های هوشمند از یک صفحه نمایش با نسبت تصویر 16 به 9 استفاده می‌شد تا این که در اوایل سال جاری ال جی گوشی ال جی جی 6 را با یک صفحه نمایش 18 به 9 به بازار عرضه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این مسئله باعث تغییر روند رایج شد و پس از آن شاهد رونمایی از گوشی‌هایی با این نوع صفحه نمایش‌ها از شرکت‌های مختلف مانند شیائومی، اسنشال، سامسونگ و غیره بودیم.
به نظر می‌رسد روند جدید در سال جدید نیز همچنان ادامه خواهد داشت زیرا گزارش‌ها حاکی از این هستند که توزیع صفحه نمایش‌های 18 به 9 تنها در سال 2017 به 230 میلیون دستگاه خواهد رسید که این مسئله حاکی از مورد علاقه بودن این اندازه از صفحه نمایش‌ها است. البته شاید مشتریان گزینه دیگری برای انتخاب نداشته باشند!

طبق گزارش شرکت تحقیقات بازاری Sigmaintell، گفته می‌شود 60 درصد از این صفحه نمایش‌ها تولید شرکت Samsung Display است که این مسئله باعث ثبات این شرکت در بازار صفحه نمایش‌ها می‌شود. همچنین این گزارش اضافه می‌کند احتمالاً این تعداد در سال 2018 باز هم افزایش خواهد یافت زیرا انتظار می‌رود توزیع این صفحه نمایش‌ها در سال آینده با 40 درصد افزایش روبرو شود.
اگرچه هنوز هیچ بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نشده اما می‌توان تصور کرد ال جی و سامسونگ در سال 2018 نیز همچنان از این صفحه نمایش‌ها در پرچمداران خود استفاده خواهند کرد.