هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

مدل جدید مازراتی گرن توریزمو 2018 رونمایی شد

مازراتی گرن توریزمو 2018مازراتی از مدل جدید مازراتی گرن توریزمو 2018 در نیویورک رونمایی کرد. مازراتی گرن توریزمو 2018 دارای طراحی بسیار زیبایی است و در قالب کوپه چهار صندلی ارائه می‌شود. این خودرو مجهز به یک موتور 4.7 لیتری v8 است که توانایی تولید 460 اسب بخار قدرت و 520 نیوتن متر گشتاور را دارد و از دنده خودکار 6 سرعته ZF بهره می‌برد. تاکنون هیچ اشاره‌ای به قیمت این خودرو نشده است.

اتومبیل Aston Martin Vulcan AMR Pro معرفی شد

Aston Martin نسخه‌ای از اتومبیل Vulcan با نام Vulcan AMR Pro معرفی کرده که حتی نسبت به مدل‌های قبلی تند و تیزتر است. تنها 24 دستگاه از خودروی ولکان ساخته شده و شرکت استون دیگر این خودرو را تولید نمی‌کند. می‌توان به کمک بسته عملکردی جدید AMR، این خودروهای اصلی را به نسخه Vulcan AMR Pro تغییر شکل داد.
پیشرفت‌های آیرودینامیکی خودروی Vulcan AMR Pro شامل پنل های خمیده‌ای است که به بالای قوس چرخ‌های جلو افزوده شده تا هوای پر فشار را خارج کند و نیروی برآر آیرودینامیکی را کاهش دهد. وزن این خودرو به دلیل بهینه سازی های انجام شده در فیبر کربن و شکل هسته که وزن پوشش موتور را تا 5 کیلوگرم کاهش می‌دهد، تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.
در قسمت عقب خودرو یک باله بزرگ اضافه شده است. این باله به جای یک سطح، از یک طراحی دو سطحی برخوردار است و تا مقدار نیروی رو به پایین یا همان downforce را افزایش می دهد.

تمام اتومبیل های ولوو از سال 2019 مجهز به موتور الکتریکی می شوند

ولوو در نظر دارد تا در آینده تمرکز خود را روی تولید وسایل نقلیه الکتریکی معطوف کند، این شرکت به تازگی اعلام کرده است که تمامی خودروهای جدید ولوو که در سال 2019 عرضه می شوند مجهز به موتورهای الکتریکی خواهند بود. بدین ترتیب این شرکت در آینده مدل های هیبریدی جدید متعددی را به همراه سری مدل های الکتریکی عرضه خواهد کرد.
ولوو اعلام کرده است که در سال های 2019 تا 2021 در مجموع پنج خودروی تمام الکتریکی را روانه ی بازار خواهد کرد که از این پنج خودرو، سه خودرو ولوو و دو مدل دیگر خودروهای Polestar با عملکرد بالا خواهند بود.