هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

«آلون ماسک» ساخت وانت بار الکتریکی تسلا را تأیید کرد

تاکنون بیشترین تولیدات تسلا مربوط به خودروهای سواری می‌شود و اخیراً این شرکت از کامیون الکتریکی Semi رونمایی کرده است. به تازگی «آلون ماسک» مدیر عامل تسلا اعلام کرده این شرکت در آینده یک وانت بار الکتریکی نیز خواهد ساخت.
طبق گفته آلون ماسک، ساخت این وانت بار پس از Model Y آغاز خواهد شد. وی گفته «من قول خواهم داد پس از Model Y به سرعت مراحل ساخت وانت بار الکتریکی را آغاز کنیم. تقریباً 5 سال است که به طراحی اصلی / کلیات مهندسی این خودرو فکر می‌کنم.» Model Y یک کراس اوور است و انتظار می‌رود بین سال‌های 2019 و 2020 وارد بازار شود.

توقف تولید 553 مدل خودرو در چین به دلیل مصرف سوخت بالا

توقف تولید 553 مدل خودرو در چین به دلیل مصرف سوخت بالادولت چین از ابتدای ژانویه سال 2018 قانون ممنوعیت تولید 553 مدل خودرو را به دلیل مصرف سوخت بالا اجرایی کرده است. در فهرست اعلام شده نام خودروهایی از بنز، شورلت و فولکس واگن که با شرکای چینی آنها به صورت مشترک تولید می شود نیز به چشم می خورد.
چین تاکید بسیاری به استفاده از خودروهای سوخت پاک دارد چراکه آلودگی هوا در چین بسیار شدید است و این کشور هر کاری می کند تا برای سلامت ساکنان این کشور استفاده از سوخت فسیلی را کاهش دهد.

هیوندای برای خودروهای مجهز به سقف پانورامیکی یک سیستم کیسه هوای جدید طراحی کرد

تیم تحقیقاتی Hyundai Mobis که وابسته به شرکت خودروسازی Hyundai است، با طراحی یک سیستم جدید مجهز به یک کیسه هوا که در سقف پانوراما قرار می گیرد، توانسته است جراحت ها و آسیب های ایجاد شده در تصادفات واژگونی خودرو را تا حد زیادی کاهش دهد.
این کیسه هوای سقفی در تصادفات واژگونی خودرو، از پرت شدن افراد به بیرون جلوگیری می کند، و طی تست های تصادف هیوندای مشخص شد که این سیستم می تواند تا حد زیادی از آسیب های سر جلوگیری کند.
این سیستم بین شیشه و محافظ آفتاب نصب شده است. زمانی که سنسور حرکت چرخشی حول محور قائم (Yaw) تشخیص دهد که یک تصادف واژگونی رخ داده است، این کیسه هوا باز می شود و کل سقف را می پوشاند و در عرض 0.08 ثانیه به عقب خودرو می رود.

سیستم بی سیم اندروید برای خودروها در CES 2018 معرفی می شود

برنامه بی سیم اندروید آتو در CES 2018 معرفی خواهد شد. JVCKENWOOD اخیراً دو دستگاه مختلف را برای معرفی در سال 2018 نشان داده است. اولین مورد یک دستگاه رده بالا از KENWOOD است که دارای صفحه نمایش ال سی دی با وضوح تصویر 1280 x 720 و با زاویه دید عریض است. این دستگاه علاوه بر پشتیبانی از اتصالات بی سیم اندروید آتو از برنامه Apple Car Play نیز پشتیبانی می کند. دستگاه دوم یک صفحه نمایش 6.8 اینچی است که دارای اتصال وای فای است.
JVCKENWOOD در این نمایشگاه محصولات دیگری را همچون 2018 Mitsubishi Eclipse Cross مجهز به سیستم صوتی تصویری به نمایش خواهد گذاشت. این سیستم از اندروید آتو و Apple Car Play پشتیبانی می کند و برای هدایت آن دارای یک کنترلر لمسی است.