هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به خودرو را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

قیمت نیسان Rogue Sport اعلام شد

کمپانی نیسان قیمت Rogue Sport SUV مدل 2017 خود را اعلام کرد. این خودرو با قیمت پایه 21,420 دلار به فروش خواهد رسید.
قیمت مدل‌های SV FWD و SL FWD به ترتیب 23,020 دلار و 26,070 دلار است. همچنین شرکت ژاپنی نیسان قیمت شروع مدل‌های Sport S AWD، Sport SV AWD و SL AWD را نیز به ترتیب 22,770 دلار، 24,370 دلار و 27,420 دلار اعلام کرده است.
این خودرو مجهز به پیشرانه 2.0 لیتری چهار سیلندر با 141 اسب بخار و دنده خودکار Xtronic است. نیسان برای تکمیل ایمنی خودروی خود ویژگی‌های مختلفی را در نظر گرفته است که از آن جمله می‌توان به ترمز اضطراری به هنگام تشخیص عابر پیاده ، سیستم هشدار نقاط کور، ترمز اضطراری پیشرو، سیستم پیشگیری عبور از خط و … اشاره کرد.

تاکسی‌های پرنده به زودی «مسافرکِش» می‌شوند

شرکت آبر (Uber) در شهر دالاس آمریکا از برنامه خودورهای پرنده خود رونمایی کرد.
تولید تاکسی‌های پرنده بخش عمده‌ای از استراتژی آینده آبر است. آبر ادعا می‌کند تا سال 2020، یک شبکه هوایی (Elevate Network) راه اندازی خواهد کرد و برای ایجاد این شبکه، در حال همکاری با شهرهای دالاس، فورت ورث و دبی است تا پروازهای آزمایشی خود را راه اندازی کند. شهر دبی قرار است به عنوان بخشی از نمایشگاه جهانی 2020 (World Expo) شاهد پرواز اولین تاکسی پرنده در آسمان خود باشد.
در صورت موفق بودن آبر، مسافت چند ساعته از فرودگاه به هتل برای مسافران در عرض چند دقیقه به پایان خواهد رسید.

سامسونگ آزمایش خودروهای خودران در کره جنوبی را تائید کرد

گزارشی از سایت خبری The Investor حاکی است سامسونگ شروع به آزمایش خودروهای خودران خود در کره جنوبی کرده است.
این گزارش ادعا می‌کند Land Ministry کشور کره جنوبی آزمایش خودروی خودران سامسونگ که در حال حاضر در دست تولید است را تائید کرده است. البته توجه داشته باشید علاقه سامسونگ بیشتر مربوط به ساخت حسگرها و ماژول‌های رایانه‌ای برای خودروهای خودران است و کمتر به ساخت خود این خودروها علاقه نشان داده است.
سامسونگ همچنین به دنبال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق برای بهبود قابلیت‌های خوروهای خودران مخصوص در شرایط آب و هوایی نامساعد است.

فیلم رانندگی با پورشه توربو اسپرت توریزمو (+فیلم)

هم رسان: مدل جدید پورشه پانامرا توربو اسپرت توریزمو (Turbo Sport Turismo) چندی پیش به صورت رسمی رونمایی شد و بعد از انتشار چندین فیلم از این خودرو، به تازگی نیز فیلم جدید از این خودرو منتشر شده است.
خودروی جدید پورشه پانامرا اسپرت توریزمو دارای قابلیت‌های بسیاری است و در این فیلم بهترین مدل این خودرو مجهز به موتور توربو به نمایش گذاشته شده است.