هم رسان: یک گروه هکری طرفدار فلسطین مسئولیت یک سری از اقدامات هکری بر علیه مقامات اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا، افشای اطلاعات شخصی 20 هزار نفر از کارکنان FBI ، نه هزار نفر از ماموران وزارت امنیت داخلی و تعدادی از کارکنان DoJ را در سال 2015 به عهده گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از هکرنیوز، سرکرده این گروه هکری یک دانش آموز 15 ساله بود که توانست با استفاده از روش هک مهندسی اجتماعی خود را به جای رئیس سازمان سیا جا بزند و به صورت غیرقانونی به اطلاعات بسیار مهم او دسترسی پیدا کند.
«کانی گمبل» هکر انگلیسی مذکور که اکنون یک نوجوان 18 ساله است، پس از آن افراد مشهوری از جمله جان برنان رئیس CIA، جیمز کلپر مدیر سازمان اطلاعات ملی، جه جانسون وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا، مارک اف. جولیانو قائم‌مقام رئیسِ پلیس فدرال آمریکا و همچنین دیگر شخصیت های برجسته FBI را مورد هدف قرار داد.
گمبل بین ژوئن 2015 و فوریه 2016 خود را به جای برنان جا زد و کارکنان مرکز تماس و امداد را فریب داد تا رمز عبورهای کابلی و باند پهن را از آنها بگیرد، که همچنین با استفاده از آن تیم به برنامه های عملیات اطلاعاتی در افغانستان و ایران نیز دست یافت.
این نوجوان همچنین قربانیان و اعضای خانواده آنها را مورد اذیت و آزار قرار داد، اطلاعات شخصی آنها را منتشر کرد، با ایجاد تماس های تلفنی و ارسال پیام های مکرر باعث آزار آنها شد، تصاویر و فیلم های مستهجنی بر روی کامپیوترهای آنها دانلود و نصب کرد و کنترل صفحه های آیپد و تلویزیون هایشان را به دست گرفت.
او همچنین تماس های مزاحمت آمیز با منزل برنان می گرفت و کنترل آیپد همسر او را نیز به دست گرفته بود.

اینها تنها مواردی از اقدامات این نوجوان انگلیسی است که مقامات آمریکایی را وحشت زده کرده بود.
اما بالاخره در فوریه 2016 او در خانه خود در Coalville دستگیر شد و در اواخر اکتبر به ارتکاب 8 بار اقدام با هدف دسترسی غیرقانونی و 2 بار تغییر غیرقانونی اطلاعات کامپیوتری افراد متهم شد.
گمبل در اعترافات خود اعلام کرد به این دلیل دولت آمریکا را مورد هدف قرار داده است که تا حد زیادی از فاسد بودن و سنگدل بودن این دولت عصبانی بوده است و تصمیم می گیرد که عکس العملی در مقابل این احساس از خود نشان دهد.
وکیل مدافع گمبل در حین دفاع از او اعلام کرد که او از نظر فنی از استعداد و مهارت بالایی برخوردار است، اما از نظر احساسی هنوز به بلوغ نرسیده و مبتلا به اختلال طیف اوتیسم است و رشد ذهنی 12 تا 13 ساله دارد.
همچنین او در دفاعیات خود اعلام کرد که گمبل به هیچ وجه از این اقدامات خود برای به دست آوردن سود یا امتیازی استفاده نکرده است.
هشت مورد از ده بار اتهام گمبل به اقدام با هدف دسترسی غیرقانونی به اطلاعات مربوط می شود.
حکم این نوجوان در جلسه بعدی دادگاه اعلام خواهد شد.
دو عضو دیگر گروه هکری Crackas With Attitude با نام های «اندرو اوتو باگز» و «جاستین گری لیورمن» در سپتامبر 2016 توسط اف بی آی دستگیر شدند و به 5 سال حبس در زندان فدرال محکوم شدند.