هم رسان : اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مرتبط با دنیای خودرو را نداشته اید، با منتخبی از مهم ترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر لطفا به لینک خبر مراجعه فرمایید.

مرسدس AMG GT4 رونمایی شد

کمپانی مرسدس بنز از «مرسدس AMG GT4» به عنوان جدیدترین خودروی مسابقه ای خود رونمایی کرد. این خودرو مجهز به یک موتور V8 دو توربو (biturbo) 4.0 لیتری است.
مدل جدید مرسدس AMG GT4 دارای قدرت 5.3 اسب بخار و 600 نیوتن متر گشتاور است. حداکثر سرعت این خودرو بیش از 155 مایل در هر ساعت است و در عرض 4 ثانیه به شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت میرسد. خودروی جدید AMG GT4 بر پایه مرسدس AMG GT R عرضه شده در 2016 ساخته شده و در حال حاضر دارای سطح بالایی از عملکرد مسابقه ای است و پویایی بالایی نیز دارد.

دولت انگلستان قصد دارد استفاده از خودروهای بنزینی و دیزلی را از سال 2040 ممنوع کند

از سال 2040، تمام وسایل نقلیه جدید باید از نوع وسایل نقلیه الکتریکی یا هیبریدی باشند. دولت انگلستان قصد دارد مالیات های جدیدی برای آلودگی های ایجاد شده به وسیله خودروهای دیزلی در نظر بگیرد.
در حال حاضر هیچ طرحی برای تعویض خودروهای دیزلی وجود ندارد. در فصل پاییز، دولت یک نظرسنجی درباره این طرح تعویض احتمالی که بیشتر خودروهای آلوده کننده هوا را مورد هدف قرار می دهد، انجام خواهد داد.

خودروهای مازراتی از سال 2019 الکتریکی می شوند

کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر (Fiat Chrysler) مالک کمپانی مازراتی تأیید کرده تمامی خودروهای مازراتی از سال 2019 به محرکه الکتریکی مجهز خواهند شد.
بیش از نیمی از خودروهایی که تحت برند فیات کرایسلر تا سال 2022 تولید میشود به نوعی از نیروی الکتریکی استفاده خواهند کرد. برندهایی که تحت اختیار فیات کرایسلر است شامل آلفا رومئو، کرایسلر، فیات و داج (Dodge) میشود.
اولین خودروی الکتریکی مازراتی که در سال 2020 وارد بازار خواهد شد، بر پایه کانسپت آلفیری (Alfieri) خواهد بود که پیش از این در نمایشگاه اتومبیل ژنو در سال 2014 رونمایی شد. مازراتی همچنین در نظر دارد برخی از مدلهای فعلی خود مانند مدل شاسی بلند لوانته (Levante SUV) را هیبریدی کند و احتمالاً این خودرو مجهز به یک پیشرانه هیبریدی پلاگین خواهد شد.
مارکیونه همچنین اعلام کرده مازراتی پس از توسعه دو مدل جدید خود در نظر دارد و تقریباً تمامی سرمایه خود را معطوف تولید نیروهای محرکه الکتریکی کند.

هوش مصنوعی پاناسونیک خواب آلودگی رانندگان را تشخیص می‌دهد

شرکت پاناسونیک اخیراً از سیستم خود مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرده است. این سیستم میزان خواب آلودگی و سطح هوشیاری راننده را تشخیص می‌دهد و بر اساس آن اقدامی را برای هوشیار کردن و بیدار نگه داشتن راننده در نظر می‌گیرد.
این سیستم برای سنجش میزان خواب آلودگی راننده از یک دوربین مجهز به تشخیص چهره استفاده می‌کند و بدین ترتیب با بررسی حالات چهره راننده و نحوه پلک زدن میزان هشیاری فرد را می‌سنجد. این فناوری همچنین با استفاده از حسگرهای مادون قرمز دمای بدن راننده را نیز اندازه گیری می‌کند و با توجه به اطلاعات به دست آمده اقدام مناسبی را برای بیدار نگه داشتن راننده مانند تنظیم روشنایی خودرو و همچنین تنظیم دمای خودرو انجام می‌دهد.