هم رسان: اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به گوشی های هوشمند را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل اخبار می توانید بر روی تیتر خبر کلیک کنید.

Acura NSX GT3 با طراحی متفاوت مسابقه ای رونمایی می شود

آکورا طراحی اتومبیل های مسابقه ای جدید NSX GT3 را رونمایی کرد. در یکی از این خودروها از طراحی های سیاه و سفید و خاکستری در عقب خودرو استفاده شده است.
بیشتر بخش های اتومبیل دیگر از این طراحی سیاه و سفید و خاکستری برخوردار است. طراحی پشت این خودرو یادآور کریستالهای یخ است. این خودرو از بهترین اتومبیلهای مسابقهای است. نام یکی از اتومبیل های مخصوص مسابقه های GT3 عدد 86 را دربردارد که اشاره به تأسیس برند آکورا در سال 1986 دارد.
در اتومبیل دیگر عدد 93 استفاده شده که این عدد نیز به سال تأسیس شرکت Honda Performance Development اشاره دارد. این دو اتومبیل در مسابقات اتومبیل رانی Rolex 24 در دیتونا شرکت خواهند کرد. این اتومبیل های مسابقه ای از نوع RWD بوده و مجهز به موتور تویین توربو V6 با قدرت 500hp هستند.

کانسپت آئودی Q8 در دیترویت رونمایی شد

آئودی از رونمایی کانسپت جدید آئودی Q8 خود در نمایشگاه بین المللی اتومبیل آمریکای شمالی (NAIAS) ماه آینده دیترویت خبر داد.
پیش بینی می شود این مدل از بهترین مدل های شاسی بلند سری Q آئودی باشد و از جدیدترین فناوری های این شرکت بهره خواهد برد. جلو پنجره هشت ضلعی در این مدل نسبت به مدل قبلی عریض تر شده است. بسیاری از بخش های طراحی کانسپت Q8، یادآور آئودی Ur-quattro تولید شده در سال 1980 است.
طراح ارشد آئودی (Marc Lichte) گفته است: «کانسپت آئودی Q8 مسیر جدیدی را در طراحی مدل های Q این شرکت ایجاد کرده است. ما اعتقاد داریم از ویژگی های مهم این خودرو این است که این مدل با وجود سقف مسطح، از فضای کابین بزرگی به همراه چهار صندلی بهره می برد.»

نسل بعدی سوپر شارژرهای تسلا سریعتر خواهند بود

شبکه عمومی شارژرهای تسلا با نام «سوپرشارژر» شناخته می شوند. طبق گفته «ایلان ماسک» مدیر عامل شرکت تسلا، خودروهای الکتریکی این شرکت در شبکه های ارتقاء یافته با سرعت بیشتری شارژ خواهند شد.
سوپرشارژرهای موجود حداکثر سرعت شارژ 150 کیلووات را برای هر خودرو فراهم می کند. ماسک گفته نسل بعدی شبکه سوپرشارژرها بسیار سریعتر خواهد بود.
پیش بینی می شود این افزایش سرعت تنها برای شبکه های ارتقاء یافته صورت گیرد که ماسک از آنها به عنوان سوپرشارژرهای V3 یاد می کند و این امکان را برای دارندگان خودروهای تسلا فراهم می کند تا با سرعت بیشتری خودروهای خود را شارژ کنند. وی جزییات بیشتری را درباره نسل بعدی سوپرشارژها ذکر نکرده بنابراین سرعت شارژ این سوپرشارژها، سازگاری با مدل های کنونی تسلا و از همه مهم تر زمان ارائه این سوپرشارژها نامشخص است.