هم رسان: در صورتی که در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مربوط به گوشی های هوشمند را نداشته اید، با مرور مهمترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر می توانید بر روی تیتر آن کلیک کنید.

شبکه خودروهای خودران فورد در سال 2021 در سطح وسیعی راه اندازی خواهد شد

شرکت فورد با جدیت تمام برنامه های خود را برای راه اندازی یک شبکه از خودروهای خودران در سال 2021 دنبال می کند و امیدوار است که بتواند یک وسیله نقلیه با کاربرد خاص در این سال رونمایی کند. جیم فیرلی از مدیران شرکت فورد در مصاحبه ای با Financial Times گفت که این شبکه از خودروهای خودران در سال 2021 در سطح وسیعی به اجرا در خواهد آمد. فورد اخیرا طرح خودروهای خودران را در شهر میامی و در منطقه ای محدود تست کرده است و فیرلی می گوید که این طرح در آینده گسترش خواهد یافت.
تمرکز اصلی خود شرکت فورد بر روی تحویل بسته ها است و نه جا به جایی مسافران. فیرلی بارها و بارها درباره آمادگی برای پایان دادن به خرید و مالکیت خودرو صحبت کرده است، و این به معنای تغییر رویه شرکت به سمت ارائه خدمات و سرویس های تحویل به جای فروش اتومبیل است.

دوربین ها از این پس تخلف استفاده از گوشی حین رانندگی را ثبت می کنند

دوربین ها از این پس تخلف استفاده از گوشی حین رانندگی را ثبت می کنندطبق گزارش های جدید، مقامات اجرایی در استرالیا از نصب دوربین هاdی با تکنولوژی پیشرفته خبر دادند که می توانند رانندگانی که در حین رانندگی از گوشی خود استفاده می کنند را شناسایی کنند. این دوربین ها پس از آن به صورت خودکار جریمه فرد خاطی را نیز اعمال می کنند، در نتیجه این امر موجب می شود رانندگان حتی در صورت عدم حضور ماموران پلیس نیز از گوشی های خود در حین رانندگی استفاده نکنند.
در حال حاضر، مامورین پلیس استرالیا از دوربین های دوربرد و دوربین های نصب شده روی کلاه ایمنی مامورین موتور سوار برای شناسایی رانندگان متخلفی که از گوشی در حین رانندگی استفاده می کنند، کمک می گیرند و انتظار می رود که تکنولوژی این دوربین های جدید جایگزین روش های مذکور شود.
این سیستم هم اکنون در ملبورن واقع در ایالت ویکتوریا آزمایش شده و به زودی در نیو ساوت ولز استرالیا نیز آزمایش خواهد شد.

خودروهای تویوتا تا سال 2025 با یکدیگر صحبت می کنند!

خودروهای تویوتا تا سال 2025 با یکدیگر صحبت می کنند!فروش نخستین خودروهای تویوتا که می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند از سال 2021 در آمریکا آغاز خواهد شد. به گفته ی شرکت خودروسازی تویوتا، تا اواسط سال 2020، اغلب مدل های تویوتا و لکسوس به قابلیت DSRC (ارتباط اختصاصی برد کوتاه ) مجهز می شوند.
امید می رود که با به کارگیری خودروهای مجهز به سیستم V2V و فناوری ارتباطی V2I (ارتباط خودرو با زیرساخت) میزان ترافیک و تصادفات کاهش یابد. البته خودروسازان برای اجرایی کردن این امر راه طولانی را در پیش دارند. سه سال پیش، قانونی برای نصب سیستم های V2V به عنوان یک استاندارد در خودروها به تصویب رسید. اما این قانون تا کنون اجرا نشده است. فورد اخیراً اعلام کرده است که دستیار راننده CoPilot 360 این شرکت به عنوان یک ویژگی استاندارد تا سال 2020 در خودروهای فورد به کار گرفته می شود، اما این شرکت به صراحت اعلام نکرده است که سیستم های ارتباطی V2V نیز در این خودرو ها به کار خواهد رفت یا خیر.

قیمت آئودی R8 RWS اعلام شد

قیمت آئودی R8 RWS اعلام شدمدل 2018 آئودی ئآئوذیبه صورت محدود تولید شده و در مجموع تنها 999 دستگاه از این خودرو به فروش خواهد رسید. RWS مخفف سری دیفرانسیل عقب است.
نسخه ویژه این مدل 141,250 دلار قیمت خواهد داشت که در مقایسه با نسخه تمام چرخ محرک بیش از 26 هزار دلار ارزان تر است. این مدل همچنین 110 پوند از مدل تمام چرخ محرک سبک تر است. خریداران می توانند بسته پریمیوم این مدل را با قیمت 7800 دلار خریداری کنند ، همچنین می توانند بسته Carbon Interior و رینگ های 20 اینچی مشکی براق را نیز به ترتیب با قیمت 3400 دلار و 1500 دلار خریداری کنند.