هم رسان: شرکت Hyperloop Transportation Technologies که به تازگی اولین قسمت های مسیر تستی خود را در فرانسه تکمیل کرده است، طرح های خود را برای اجرای یک سیستم هایپرلوپ برای پایتخت امارات متحده عربی ابو ظبی اعلام کرد. همه چیز در حال برنامه ریزی است و به نظر می رسد که در زمان برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 در نزدیکی شهر دبی آماده بهره برداری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از نیواطلس، با توجه به آمادگی های لازم امارات متحده عربی برای تکنولوژی های فوق مدرن، از بسیاری جهات جای تعجب نیست که این کشور به کانون توجه توسعه دهندگان هایپرلوپ تبدیل شده است. در چند سال گذشته شرکت Virgin Hyperloop One مسیر ارتباطی بین ابوظبی و دبی را به عنوان اولین مسیر عملیاتی هایپرلوپ اعلام کرد.

Virgin Hyperloop One همچنین در حال انجام مطالعات امکان سنجی در مورد این که چگونه می توان از سیستم های حمل و نقل فوق سریع برای جابه جایی محموله ها از بنادر به داخل کشور استفاده کرد، همچنین طرح ایجاد یک شبکه ارتباطی بین شهرهای خاورمیانه را در فکر خود می پروراند. این مسیر شامل یک ارتباط 20 دقیقه ای و 139 کیلومتری بین ابوظبی و دبی است که در حال حاضر این مسیر در زمان یک ساعت و نیم با اتومبیل طی می شود.

پس از امضای یک قرارداد با توسعه دهنده محلی Aldar Properties برای شروع ساخت وساز، طرح های HyperloopTT برای امارات متحده عربی با ساخت یک قطعه لوله 10 کیلومتری در ابوظبی و نزدیکی منطقه توسعه مسکونی الغادیر در نزدیکی مرز امارت های ابوظبی و دبی شروع شد. همچنین این مکان احداث در نزدیکی زمین 438 هکتاری نمایشگاه اکسپو 2020 و فرودگاه بین المللی المکتوم خواهد بود.

این شرکت امیدوار است که بالاخره این تکنولوژی را برای ارتباط بین ابوظبی و دبی و بعد به ریاض در عربستان صعودی که تقریبا 1000 کیکلومتر فاصله دارد، گسترش دهد. هنوز برنامه زمانی دقیقی برای تکمیل این ارتباط اعلام نشده است اما گفته می شود که شرکت امیدوار است اولین بخش تا زمان برگذاری اکسپو 2020 آماده بهره برداری خواهد بود.

مدیر عامل شرکت HyperloopTT می گوید:”یک کشور با افکاری آینده نگرانه مانند امارات متحده عربی موقعیتی بسیار مطلوب و ایده آل برای اجرای یک سیستم تحول آور، سریع و کارآمد خواهد بود. ما با این قرارداد تاریخ ساز در ابوظبی گام بسیار مهمی در جهت اولین سیستم تجاری جهان برداشته ایم.