هم رسان: مهم نیست که می خواهید اضافه وزن خود را تا قبل از یک تاریخ خاص کم کنید و یا اینکه قصد دارید یک برنامه تغذیه سالم را دنبال کنید، شما می توانید از اپلیکیشن های کم کردن وزن بر روی گوشی هوشمند خود استفاده کنید تا پیشرفت خود را دنبال کنید و از آن انگیزه بگیرید. بهترین مورد در این اپلیکیشن ها این است که بیشتر این برنامه ها حتی نیازی به یک دستگاه پوشیدنی تناسب اندام مانند ساعت های هوشمند ندارند، گرچه دستگاه های پوشیدنی مسلما می توانند به شما در دنبال کردن فعالیت هایتان کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، چند مورد از بهترین اپلیکیشن های اندرویدی مخصوص کاهش وزن به شرح زیر است:

1. Lose It
ویژگی برتر: اندازه گیری کالری ها و تنظیم برنامه رژیم
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: دارد، برای بعضی از قابلیت ها باید حق اشتراک پرداخت کنید

Lose It تمام مواد غذایی که شما می خورید را با یک پایگاه داده ای از غذاهای ارائه شده توسط یک انجمن بزرگ ردیابی می کند تا شما زمان زیادی را صرف وارد کردن دستورهای شخصی برای غذاهایی که می خورید، نکنید. همچنین شما می توانید یک بخش برای غذاهای خاصی که اغلب در دستور غذایی تان وجود دارد ایجاد کنید، که در این صورت اگر آن غذا را بخورید راحت تر می توانید به برنامه اضافه کنید.
اپلیکیشن Lose It با توجه به میزان متابولیسم پایه ای بدن شما که با سطح فعالیت، قد و وزن فعلی تان تعیین می شود، میزان کالری مورد نیاز شما را نشان می دهد و به شما کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهید. زمانی که اطلاعات و جزئیات را به دقت در برنامه وارد می کنید، برنامه به شما می گوید تا چه میزان می توانید کالری مصرف کنید و همچنان انتظار کاهش وزن داشته باشید. در صورت استفاده مرتب و دقیق از این اپلیکیشن، می توانید پیشرفت خود را از طریق نمودارها مشاهده کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

2. Health Infinity
ویژگی برتر: ردیابی هر چیزی بدون نیاز به دستگاه های پوشیدنی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: دارد، حق اشتراک یک ماهه 2.49 دلار و یا سه ماهه 3.99 دلار برای استفاده از حالت PRO

یکی از نکات مثبت پوشیدنی ها این است که با کمک آنها به راحتی می توان تمرینات و مسافتی را که دویده اید، مشخص کنید اما در صورتی که گوشی خود را در حین تمرین در کنار خود داشته باشید، دستگاه شما می تواند با کمک حسگرهای موجود در خود تمام فعالیت های شما را ردیابی کند و هیچ دستگاه پوشیدنی مخصوص تناسب اندام نیاز نخواهید داشت.
در صورتی که به دنبال اپلیکیشنی هستید که نیاز به دستگاه پوشیدنی نداشته باشد و در عین حال بتواند هر فعالیتی از خواب گرفته تا میزان قلب تان را ردیابی کند، Health Infinity همان چیزی است که شما نیاز دارید. این اپلیکیشن از حسگرهای موجود در گوشی هوشمند برای ردیابی ضربان قلب و فعالیت های ورزشی استفاده می کند. همچنین این اپلیکیشن شامل یادآورهایی برای موارد مختلف از وارد کردن میزان غذا و آب مصرفی تان در طول روز گرفته تا یادآوری چالش های ورزشی موجود در اپلیکیشن است.
این اپلیکیشن برای ردیابی اطلاعات پایه ای رایگان است، اما در صورتی که بخواهید هر چیزی را بر اساس اولویت های خودتان تنظیم کنید باید از حق اشتراک PRO استفاده کنید. حق اشتراک سالیانه آن در مقایسه با قیمت بعضی از اپلیکیشن های دیگر از جمله MyFitnessPal و با توجه به امکاناتی که دریافت می کنید، کاملا ناچیز است. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

3. Calorie Counter – MyFitnessPal
ویژگی برتر: محاسبه کالری ها در یک مجموعه
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: حق اشتراک MyFitnessPal

در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید با نشان دادن پیشرفت خود به گروهی از افراد شبیه به خودتان انگیزه پیدا کنید، اپلیکیشن Calorie Counter by MyFitnessPa موردی عالی برای شما خواهد بود. شما می توانید از قابلیت های مخصوص ردیابی کالری ها به رایگان استفاده کنید، اما در صورتی که بخواهید با سایر پلتفرم ها نظیر Fitbit و یا Google Fit ادغام کنید باید از نسخه دارای حق اشتراک استفاده کنید.
این اپلیکیشن با توجه به گزینه های انجمنی بهترین مورد برای ردیابی کالری ها است. اما به هر حال هیچ برنامه ای بدون اشکال نیست، در این برنامه هم نقاط منفی وجود دارد چرا که ممکن است گاهی اوقات موارد اضافه شده توسط انجمن شامل اطلاعات غلط باشد. در صورتی که بررسی تمامی موارد برای اطمینان از درستی آنها برای شما مشکل نیست، این مورد مسئله بزرگی به حساب نمی آید، اما گاهی ممکن است این مسئله تا حد زیادی عذاب آور باشد.
نقطه مثبت دیگر Calorie Counter نمودارهای موجود در آن است که MyFitnessPal برای کمک به شما در اپلیکیشن اصلی استفاده می کند. شما می توانید در هر روزی که میزان کالری خود را وارد برنامه می کنید یک نمودار دریافت کنید که در نگه داشتن شما در مسیر درست کاهش وزن بسیار مفید خواهد بود. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

4. YAZIO – Calorie Counter
ویژگی برتر: کاهش وزن با یک برنامه غذایی از پیش تعیین شده
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: برای بعضی از قابلیت ها دارد

یکی از سخت ترین بخش های کاهش وزن، تغییر رژیم ها و عادت های غذایی است، مخصوصا اگر شما عادت داشته باشید به هر غذایی ناخنک بزنید. YAZIO – Calorie Counter با ارائه هزاران دستورالعمل پخت غذا بر اساس سلایق تان به شما کمک می کند تا مواد غذایی روزانه تان را کنترل کنید. بنابراین نه تنها می توانید غذاهایی که می خورید را با کمک این اپلیکیشن کنترل کنید، بلکه می توانید یک برنامه هفتگی برای خودتان تنظیم کنید.
در صورتی که از غذاهای تعیین شده در برنامه خود میل کنید، احتمال اینکه بتوانید به اهداف کاهش وزن خود برسید بسیار زیاد است. قابلیت های ردیابی این اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد، اما در صورتی که بخواهید از بخش برنامه غذایی استفاده کنید باید از برنامه دارای حق اشتراک استفاده کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

5. BMI Calculator
ویژگی برتر: مشاهده موارد کاهش وزن بر اساس نمودار های BMI
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: برای حذف تبلیغات دارد

گاهی اوقات مشاهده کاهش وزن بر اساس یک مقیاس که مورد تائید کارشناسان کاهش وزن است میتواند انگیزه خوبی به شما بدهد. این اپلیکیشن با وارد کردن اطلاعاتی نظیر قد، سن و وزن در BMI Calculator به شما نشان می دهد که بر اساس مقیاس BMI در چه مواردی کاهش وزن داشته اید. بنابراین شما می توانید هر روزی که کاهش وزن داشته اید را وارد برنامه کنید تا کاهش وزن خود را به صورت مرتب مشاهده کنید.
این اپلیکیشن شامل قابلیت های انگیزشی خوبی است، اما افرادی که تنها به دنبال ردیابی وزن خود بدون تبلیغات های اضافی هستند می توانند از نسخه دارای حق اشتراک استفاده کنند. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

6. BMI and Weight Tracker
ویژگی برتر: ردیابی وزن و یادآورهای مختلف
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: برای حذف تبلیغات دارد

BMI and Weight Tracker اپلیکیشن دیگری است که تمامی قابلیت های موجود در آن به رایگان و بدون هیچ گونه حق اشتراکی در دسترس شما است. این اپلیکیشن اطلاعات را با فرمتی ساده ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد تا اهداف خودتان را تعیین کنید و به آنها در هر مدت زمانی که می خواهید برای مثال در عرض یک سال و یا کمتر برسید. تنها خرید درون برنامه ای، برای حذف کردن تبلیغات های موجود در برنامه است.
این اپلیکیشن مناسب افرادی است که تنها به دنبال اطلاعات ساده و مختصری هستند که به روشی راحت برای ردیابی پیشرفت های حاصل در کاهش وزن ارائه می شوند. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

7. Calorie Counter by FatSecret
ویژگی برتر: محاسبه کالری به صورت کاملا رایگان
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد

FatSecret اپلیکیشنی کاملا رایگان برای ردیابی کالری های دریافتی در مقابل کالری های خروجی است. این برنامه از یک انجمن منحصر به فرد برخوردار است که به شما کمک می کند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید، اما عملکرد اولیه آن زمانی شروع می شود که شما یک غذا وارد آن می کنید بنابراین شما می توانید ببییند که در هر روز چه قدر کالری مصرف می کنید.
گزارشات موجود در آن کاملا موثق هستند و کالری های شما را در هر غذا کاهش می دهند و بررسی بهتری درباره میزان مصرف هفتگی و یا ماهیانه به جای مصرف روزانه ارائه می دهد. همچنین شما تشویق می شوید که در صورت نبودن بعضی از غذاها در راهنمای تغذیه ارائه شده توسط انجمن آنها را به پایگاه داده وارد کنید، که این کار در زمان تنظیم وعده های غذایی مکرر در برنامه کاربردی مفید است. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

8. Bitesnap
ویژگی برتر: ردیابی کالری ها با ارائه عکس
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد

بیشتر اپلیکیشن های محاسبه کننده و کاهش وزن دارای یک اسکنر بارکد هستند تا شما بتوانید با اسکن بارکد مقدار کالری موجود در مشاهده کنید، اما Bitesnap با استفاده از یادگیری ماشینی برای تشخیص غذاهای عکس گرفته شده از آنها این قابلیت را افزایش داده است. شما می توانید از غذایی که می خورید عکس بگیرید و Bitesnap برچسب هایی برای این عکس پیشنهاد خواهد کرد. در صورتی که برای اولین بار برچسب درستی به شما پیشنهاد نشد، شما می توانید با استفاده از پایگاه داده Bitesnap غذای خودتان را تگ کنیئ
این اپلیکیشن کاملا رایگان است و عملکردی دقیق و درست دارد، تا حدی که هر غذا به صورت کاملا واضح از هم مستقل هستند. در صورتی که فراموش کردید غذای خود را وارد برنامه کنید و یا اینکه این کار برای شما خسته کننده است، می توانید از این قابلیت استفاده کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

9. Weight Loss Tracker
ویژگی برتر: یک برنامه کاهش وزن بدن بدون هیچ مورد اضافی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: برای حذف تبلیغات دارد

کاهش وزندر صورتی که به دنبال یک اپلیکیشنی هستید که مسیر کاهش وزن شما را دنبال کند و بتواند اطلاعاترا به روشی ساده ارائه دهد، بدون شک Weight Loss Tracker بهترین موردی است که می توانید استفاده کنید. شما می توانید وزن مورد نظر خود را در برنامه وارد کنید و یک برنامه زمانی برای هر روز که در آن قرار دارید مشاهده خواهید کرد. این برنامه همچنین شامل یک تم تیره ایست که در بیشتر اپلیکیشن ها نادر است.
وارد کردن اطلاعات در این برنامه خیلی راحت است و این برنامه شامل هیچ گونه ردیابی غذایی یا برنامه غذایی نیست، که در صورتی که تنها به دنبال ردیابی کاهش وزن خود باشید برنامه مناسبی برای شما خواهد بود. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

10. Weight Loss Tracker, BMI
ویژگی برتر: یک ردیاب کاهش وزن بدون هیچ مورد اضافی البته با تم های فراوان
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: برای حذف تبلیغات دارد

کاهش وزندر صورتی که به گزینه های رنگی موجود در Weight Loss Tracker علاقه ندارید، Weight Loss Tracker, BMI قابلیت های مشابهی همراه با تم های مختلف ارائه می دهد. این اپلیکیشن برای افرادی است که مراقب مقدار مسافت پیاده روی و یا مقدار غذایی که می خورند نیستند. این برنامه در واقع نموداری از مقدار کاهش وزن شما در مقابل وزن مورد نظرتان است. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.