هم رسان: ایجاد ارتباط آدم‌ها با یکدیگر یکی از دلایل اصلی اختراع دستگاه‌های تلفن است. این روزها گوشی‌های هوشمند سطح ارتباطات را تا حد زیادی ارتقاء داده‌اند. یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن های موجود در هر گوشی هوشمند اپلیکیشن پیام رسان است. می‌توان از این اپلیکیشن ها برای صحبت با دوستان، به اشتراک گذاری عکس‌ها، چت‌های گروهی و… استفاده کرد. در فهرست زیر تنها بر اپلیکیشن های پیام رسانی تمرکز می‌کنیم که لزوماً اپلیکشن SMS نیستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، در اینجا قصد داریم بهترین اپلیکیشن های پیام رسان اندرویدی را به شما معرفی کنیم که می‌توانید به کمک آن‌ها در آن واحد با هر چند نفر که می‌خواهید گفت وگو کنید.

Facebook Messenger

شاید دوست ندارید اپلیکیشن فیس‌بوک را داشته باشید اما FB Messenger واقعاً فوق العاده است و هر کاری که تصور می‌کنید را انجام می‌دهد. این اپلیکیشن از SMS، گیف ها، استیکر ها، تماس‌های ویدئویی، بازی‌ها، پرداخت‌های موبایلی و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند اما بهترین ویژگی آن این است که بیشتر افراد از قبل کاربر فیس بوک بوده‌اند و تا حدودی با آن آشنایی دارند. شما می‌توانید نسخه Lite را امتحان کنید.
دانلود: Facebook Messenger
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.0/5

Google Allo

Allo به عنوان آخرین اپلیکیشن پیام رسان گوگل شروع سختی داشت اما خود این اپلیکیشن عملکرد واقعاً خوبی دارد. این برنامه کاملاً سبک و سریع است. این اپلیکیشن از قابلیت‌هایی نظیر استیکر و امتیازات دستیار گوگل پشتیبانی می‌کند مشکل اصلی اپلیکیشن Allo عدم پشتیبانی از SMS است که برای ارتباط با همه دوستان خود باید از اپلیکیشن دیگری استفاده کنید.
دانلود: Allo
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.3/5

Google Hangouts

Hangouts یکی از موفق‌ترین اپلیکیشن های پیام رسان گوگل است. اگر چه این اپلیکیشن در نهایت به خاطر برنامه Allo کنار گذاشته خواهد شد، اما با این حال هنوز هم به عنوان یک پیام رسان ساده عملکرد کامل و بی نقصی دارد. این برنامه بیشتر قابلیت‌هایی که ممکن است مد نظر داشته باشید را دارد و افراد زیادی معتقدند Hangouts بهتر از Allo کار می‌کند. هنوز هم یک گزینه فوق العاده است اما نمی‌توان گفت این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.
دانلود: Hangouts
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.0/5

GroupMe

GroupMe یک اپلیکیشن پیام رسانی متعلق به مایکروسافت است. همان طور که از عنوان آن بر می‌آید، این اپلیکیشن عملکرد فوق العاده ای در مکالمه‌های گروهی دارد اما برای گفت وگوهای دو نفره نیز مناسب است. اعضای گروه که اپلیکیشن GroupMe را ندارند می‌توانند از SMS استفاده کنند. این اپلیکیشن از ابزارهای بسیار زیادی مانند تقویم، ایموجی و غیره برخوردار است.
دانلود: GroupMe
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 4.5/5

Kik

Kik یکی از اپلیکیشن های بسیار رایج در بعضی از نقاط دنیا است. برای استفاده از این اپلیکیشن به یک نام کاربری نیاز دارید اما تنها می‌توانید با کاربرانی که این برنامه را دارند، ارتباط برقرار کنید. در این برنامه امکان مکالمه گروهی و خصوصی وجود دارد و از مواردی همچون تصاویر شارپ، ویدئوها، گیف ها و حتی بازی‌ها پشتیبانی می‌کند. اپلیکیشن Kik نیز مانند دیگر اپلیکیشن های موجود در این فهرست تنها در صورتی کار می‌کند که دوستانتان نیز از این اپلیکیشن استفاده کنند.
دانلود: Kik
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 4.3/5

LINE

LINE هم یکی از اپلیکیشن های پیام رسان است که در بخش‌هایی از دنیا بسیار رواج دارد. این اپلیکیشن نه تنها امکان مکالمه گروهی و خصوصی را برای کاربران فراهم می‌آورد بلکه از تماس‌های صوتی و تصویری نیز پشتیبانی می‌کند. لاین شامل هزاران استیکر و گیف است تا مکالمه‌های شما را هیجان انگیز تر کند. این برنامه همچنین از قابلیت‌های زیادی مانند پرداخت‌های موبایلی نیز برخوردار است. این برنامه در حال حاضر موجود است.
دانلود: LINE
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 4.2/5

Signal

Signal یک اپلیکیشن پیام رسان امنیتی است. در این اپلیکیشن برای حفظ حریم خصوصی از پروتکل‌های رمزنگاری سر به سر و پیشرفته استفاده شده است. تمام مکالمات در این اپلیکیشن به صورت محرمانه نگه داری می‌شود. همچنین اپلیکیشن Signal از قابلیت‌های معمول و رایجی مانند تماس‌های صوتی و تصویری، چت گروهی، رسانه و غیره پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشنی فوق العاده برای افرادی است که به حریم خصوصی تاکید زیادی دارند.
دانلود: Signal
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.6/5

Telegram

تلگرام به عنوان سریع‌ترین اپلیکیشن پیام رسان موجود در بازار شناخته شده است. این برنامه بسیار ساده و سبک است اما با این وجود قابلیت‌های قدرتمندی دارد. در این اپلیکیشن می‌توانید از چت‌های گروهی، رمزنگاری سر به سر و پیشرفته، اشتراک گذاری نامحدود فایل‌ها، گیف ها، استیکرها، ویرایش عکس و غیره برخوردار شوید. در صورتی که برنامه‌ای ساده و سریع می‌خواهید، تلگرام یک گزینه برتر است.
دانلود: Telegram
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.3/5

WeChat

WeChat یک اپلیکیشن پیام‌رسان و تماس است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی با دوستان و خانواده خود در هر جایی از دنیا ارتباط برقرار کنید. این یک اپلیکیشن همه کاره برای SMS، تماس‌های صوتی و تصویری، اشتراک گذاری عکس و انجام بازی‌ها است WeChat. در اصل تمامی کاربردهای مورد نظر شما را دارد، اما رابط کاربری آن مانند بعضی از برنامه‌های دیگر به هم ریخته و بی نظم نیست. این نرم افزار بسیار عالی و بدون عیب و نقص است.
دانلود: WeChat
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد
رتبه بندی: 4.2/5

WhatsApp

بیشتر کاربران با برنامه واتس اپ آشنا هستند. این اپلیکیشن یکی از رایج‌ترین اپلیکیشن های موجود در دنیا است، اما با این حال در آمریکا به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. واتس آپ با شماره تلفن کار نمی‌کند. تنها کافی است یک حساب کاربری ایجاد کنید و با هر کسی که یک حساب کاربری واتس اپ دارد شروع به صحبت کنید. این برنامه از قابلیت‌هایی نظیر چت‌های گروهی، تماس‌های تصویری و بیشتر کاربری‌های موجود در دیگر پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند. واتس اپ در دسترس همه قرار دارد.
دانلود: WhatsApp
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد
رتبه بندی: 4.4/5