هم رسان: «ایمیل» بخشی از قابلیت های اینترنت است که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند و اغلب آنها حداقل یک حساب کاربری به نام خود دارند. با ورود گوشی های هوشمند این کار بسیار ساده تر شده و حالا هزاران برنامه و سرویس مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای دریافت و ارسال ایمیل استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، فردی که به ندرت از ایمیل استفاده می کند یا فردی که روزانه صدها ایمیل را دریافت می کند، حتماً نیاز به شناخت بهتر این برنامه ها دارد. در ادامه شما را با بهترین برنامه های ایمیلی مخصوص دستگاه های اندرویدی آشنا می کنیم.

1. Alto – کنترل ایمیل ها را به دست بگیرید

برنامه Alto تمامی حساب های ایمیلی شما را در یک مکان قرار می دهد و کار آن مشابه با برنامه Inbox by Gmail است. در این برنامه می توانید تمامی فایل های پیوست یا تمامی برنامه های پرواز، عکس ها و غیره را در یک صفحه مشاهده کنید. در بخش داشبورد، اطلاعات مهم در یک نگاه به شما نمایش داده می شود. در این برنامه این امکان برای شما فراهم شده تا ایمیل ها را برای ارسال در ساعاتی دیگری تنظیم کنید. برنامه Alto با دستیار دیجیتالی الکسا نیز کار می کند.
دانلود: Alto
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.5/5

2. Aqua Mail – انعطاف پذیر و قدرت مند

برنامه Aqua Mail برای حساب های ایمیل شخصی و شرکت ها بسیار مناسب است. این برنامه با بسیاری از ارائه دهندگان ایمیل و حساب های میزبان (هاست) کار می کند. ویجت های مختلفی برای این برنامه وجود دارد در نتیجه بدون نیاز به باز کردن برنامه اصلی می توانید به روز باشید. Aqua Mail گزینه های بسیاری برای شخصی سازی دارد و همچنین دارای ویرایش گر متن بسیار قوی است.
دانلود: Aqua Mail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.5/5

3. Blue Mail

برنامه Blue Mail یک سرویس جهانی است که با حساب های بی شماری کار می کند. شما می توانید ساعت های مشخصی (Quiet Hours) را به همراه صداهای سفارشی تنظیم کنید و در نتیجه تنها در زمانهای مشخصی اعلانها برای شما نمایش داده می شود. زمان اعلان ها می تواند برای هر حساب تنظیم گردد. همچنین می توان زمان ارسال ایمیل ها را برای ساعت مشخصی تنظیم کرد.
دانلود: Blue Mail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.6/5

4. Gmail – قدیمی اما قابل اطمینان

گوگل در طول این سال ها مرتباً برنامه Gmail را بهبود بخشیده است. اگر روزانه صدها ایمیل دریافت می کنید و یا تنها چندین ایمیل در ماه به دست شما می رسد، این برنامه می تواند برای شما بسیار کاربردی و مناسب باشد. این برنامه اغلب به صورت پیش فرض روی گوشی های هوشمند نصب است و احتمالاً در حال حاضر از آن استفاده می کنید. یکی از مزیت های این برنامه این است که با نصب آن به برنامه های دیگری نیاز نخواهید داشت.
دانلود: Gmail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.3/5

5. Inbox by Gmail- برنامه ای مناسب شما

برنامه Inbox by Gmail ایمیل ها را با روش بسیار متفاوت نسبت به برنامه استاندارد Gmail دنبال می کند. این برنامه تلاش می کند ایمیل ها را برحسب علاقه شما سازماندهی کند و شما را تنها از ایمیل هایی که فکر می کند برای شما مهم است با خبر می کند. بسیاری از افراد از این رویکرد استقبال می کنند. با مشخص کردن ایمیل های مورد نظر و با اهمیت برای این برنامه، از ایمیل های بیهوده راحت خواهید شد.
دانلود: Inbox by Gmail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.2/5

6. K-9 Mail- منبع باز

برنامه K-9 Mail از زمان اندروید 1.5 کاپ کیک راه اندازی شده و همچنان یک برنامه ایمیلی محبوب به شمار می رود. این برنامه به صورت منبع باز ارائه می شود و دارای قابلیت هایی همچون جست و جو، پشتیبانی از ایمیل IMAP، همگام سازی چند پوشه، پرچم گذاری (flagging)، ثبت، bcc-self، PGP، ایمیل های موجود در SD card و بسیاری قابلیت های دیگر است. از آن جا که این برنامه به صورت منبع باز است م یتوان آن را تغییر داد و حتی بهتر کرد.
دانلود: K-9 Mail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.2/5

7. Microsoft Outlook

برنامه Microsoft Outlook در سال های اخیر بهبودهای زیادی داشته است. این برنامه طراحی عالی دارد و ایمیل ها در آن تنها با حرکات ساده دست مثل ضربه زدن مدیریت می شود. این برنامه دارای یک صندوق ورودی – Focused inbox – قدرتمند است که تمامی ایمیل های مهم را در بالای فهرست قرار می دهد. Outlook همچنین با تقویم، فضای ذخیره سازی ابری بسیاری حساب های دیگر شما یکپارچه می شود.
دانلود: Outlook
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 3.9/5

8. Newton Mail

این برنامه در گذشته به نام CloudMagic معروف بود. Newton Mail با بسیاری از سرورهای ایمیلی محبوب کار می کند؛ همچنین با بسیاری از سرویس های محبوب از جمله Wunderlist، Todoist، Evernote، OneNote، Trello و…. یکپارچه می شود. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و از سیستم عامل اندروید ویر نیز پشتیبانی می کند.
دانلود: Newton Mail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: دارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4/5

9. Nine Mail

ایمیلNine مناسب افرادی است که امنیت حساب هایشان در درجه اول قرار دارد زیرا این برنامه از هیچ سرور یا فضای ابری استفاده نمی کند. Nine از Exchange ActiveSync در Outlook پشتیبانی می کند. تنها نقطه ضعف این برنامه قیمت آن است. دانلود این برنامه به صورت رایگان است اما برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کرد. به دلیل امنیت این برنامه شرکت های تجاری خواهان نصب این برنامه هستند.
دانلود: Nine Mail
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: دارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.5/5

10. TypeApp

برنامه ی ایمیل برنامه TypeApp از یک صندوق ورودی هماهنگ استفاده می کند و تمامی حساب های ایمیل شما را در یک مکان قرار می دهد. این برنامه دارای قابلیتی به نام Smart Clusters است و با استفاده از آن تمامی ایمیل های مرتبط را به صورت خودکار در یک دسته قرار می دهد. شما می توانید ایمیل ها را برای ارسال در زمان دیگری ذخیره کنید و یک زمان یادآوری را برای آن مشخص کنید. TypeApp همچنین از Exchange ActiveSync برای کاربران Outlook پشتیبانی می کند.
دانلود: TypeApp
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه ای: ندارد
تبلیغات: ندارد
رتبه بندی: 4.6/5