هم رسان: سرعت گوشی‌های هوشمند پس از مدتی کاهش پیدا می‌کند. دلیل این امر فایل‌های بیهوده‌ای (junk) است که شاید شما اصلاً از آن‌ها خبر هم نداشته باشید؛ مواردی مانند فایل‌های موقت یا فایل‌هایی در پوشه دانلود گوشی شما که با پاک کردن این موارد می‌توانید حافظهٔ بیشتری را برای گوشی خود فراهم کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فندروید، ممکن است شما برای گرفتن یک عکس جدید یا افزایش سرعت گوشی خود به فضای حافظه بیشتری نیاز داشته باشید. در ادامه برنامه‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید حافظهٔ دستگاه خود را افزایش دهید. با ما همراه باشید.

1. Files Go (بهترین برنامه)

Files Go برنامهٔ مدیریت حافظه، محصول گوگل است. این برنامه علاوه بر نمایش حافظهٔ قابل دردسترس در گوشی شما، کارهای دیگری را نیز انجام می‌دهد. با استفاده از این برنامه می‌توانید به سرعت و به راحتی فضای حافظه خود را افزایش دهید. این برنامه به صورت هوشمند پیش از آنکه فضای حافظه شما پر شود، فایل‌های قابل حذف را به شما نمایش می‌دهد.
دانلود: Files Go
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/6.
تعداد نصب: 500,000 / 1,000,000

2. Avast Cleanup & Boost

این برنامه می‌تواند وضعیت حافظه گوشی را با جزییات دقیق بررسی کند. سپس گزینه‌هایی را برای پاک کردن و جلوگیری از کند شدن سرعت گوشی به شما پیشنهاد می‌دهد. این برنامه همچنین می‌تواند به صورت خودکار فایل‌های بیهوده را پاک کند.
دانلود: Avast Cleanup
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/5.
تعداد نصب: 10,000,000 / 50,000,000

3. AVG Cleaner

این برنامه می‌تواند تمامی فایل‌های کش پنهان که حافظه گوشی شما را پر کرده را پیدا و پاک کند. برای مشاهده فضایی که «داده‌های غیر ضروری» در حافظه اشغال کرده‌اند تنها کافی است گوشی خود را با این برنامه اسکن کنید و سپس از دست همه فایل‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید، راحت شوید.
دانلود: AVG Cleaner
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/4.
تعداد نصب: 10,000,000 / 50,000,000

4.CCleaner

CCleaner یکی از برنامه بسیار محبوب در رایانه‌های شخصی و مک است که در اندروید نیز به خوبی کار می‌کند. این برنامه به شما کمک می‌کند با پاک کردن فایل‌های junk و بازیافت حافظه، سرعت گوشی خود را افزایش دهید. با استفاده از این برنامه می‌توانید برنامه‌های کش، پوشه‌های دانلود، تاریخچه مرورگر، محتوای کلیپ بورد و بسیاری موارد غیرضروری دیگر را پاک کنید.
دانلود: CCleaner
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/4.
تعداد نصب: 50,000,000 / 100,000,000

5. Clean Master

این برنامه به شما کمک می‌کند با حذف فایل‌های junk، فایل‌های باقی مانده از موارد پاک شده و فایل‌های کش، حافظهٔ گوشی خود را خالی کنید. این برنامه همچنین به شما کمک می‌کند تمامی داده‌های کش مزاحم برنامه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، مسنجر، واتس اَپ و اینستاگرام را پاک کنید؛ بدون آنکه نگرانی از حذف فایل‌های اشتباه داشته باشید.
دانلود: Clean Master
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/7.
تعداد نصب: 500,000,000 / 1,000,000,000

6. Clean My Android

برنامهٔ Clean My Android کارها را برای شما آسان‌تر می‌کند. این برنامه به همه چیز رسیدگی خواهد کرد، از جمله فایل‌های junk، فایل‌های باقی مانده از برنامه‌های حذف شده و کش؛ این برنامه با خالی کردن حافظه گوشی، عملکرد گوشی شما را بهبود می‌بخشد. اگر نمی‌دانید حافظهٔ گوشی خود را چگونه پاک سازی کنید، این کار را به Clean My Android بسپارید.
دانلود: Clean My Android
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/7.
تعداد نصب: 5,000,000 / 10,000,000

7. Fast Cleaner

با استفاده از این برنامه می‌توانید حافظهٔ گوشی خود را به سرعت و به آسانی پاکسازی کنید. با حذف فایل‌های junk و فایل‌های بدون مصرف مانند APK های بدون مصرف، فایل‌های باقی مانده، حافظه پنهان (حافظه کش)، پاکسازی پوشه‌های دانلود و فضای حافظه گوشی خود را افزایش داده و عملکرد آن را ارتقاء دهید.
دانلود: Fast Cleaner
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/5.
تعداد نصب: 10,000 / 50,000

8. Norton Clean

Norton Clean برنامهٔ دیگری است که به شما کمک می‌کند با حذف فایل‌های junk و فایل‌های باقی مانده فضای حافظه گوشی خود را خالی و عملکرد حافظه را بهبود ببخشید. این برنامه همچنین به شما کمک می‌کند برنامه‌های bloatware (برنامه‌هایی که نیازی به آن‌ها ندارید و حجم زیادی از حافظه را اشغال می‌کنند) و برنامه‌های ناخواسته‌ای که در پس زمینه اجرا می‌شوند را حذف کنید.
دانلود: Norton Clean
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/7.
تعداد نصب: 1,000,000 / 5,000,000

9. The Cleaner

The Cleaner در پاکسازی حافظه گوشی و افزایش سرعت آن به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید با این برنامه فضای حافظه خود را با حذف فایل‌های کش و APK قدیمی و حذف دسته‌ای برنامه‌هایی که به مجوزهای زیادی نیاز دارند پاکسازی کنید، سرعت عملکرد بازی‌های را افزایش دهید و با قفل برنامه‌ها از حریم خصوصی خود محافظت کنید.
دانلود: The Cleaner
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/4.
تعداد نصب: 10,000,000 / 50,000,000

10. UFO Cleaner

این برنامه دارای قابلیت “1-tap boost” است که به صورت خودکار عملکرد گوشی را بررسی می‌کند. این برنامه کارهای دیگری نیز انجام می‌دهد مانند: حذف فایل‌های junk، متوقف کردن برنامه‌هایی که به صورت خودکار راه اندازی می‌شوند، شناسایی برنامه‌هایی که باعث افزایش حرارت CPU می‌شوند و اطلاع رسانی دربارهٔ کمبود فضای حافظه.
دانلود: UFO Cleaner
قیمت: رایگان
رتبه بندی: 4/7.
تعداد نصب: 500,000 / 1,000,000