هم رسان: اگر قصد دارید زبان خارجی جدیدی یاد بگیرید، گوشی هوشمند بهترین وسیله برای شروع است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، بیشتر ابزارهای آموزش زبان رایگان هستند و به شما کمک می‌کنند در زبان مورد نظرتان روان شوید. راه‌های مختلفی برای یادگیری زبان جدید وجود دارد و یافتن راه مناسب برای شما می‌تواند تأثیری زیادی در میزان یادگیری‌تان داشته باشد.
در اینجا چند مورد از اپلیکیشن های اندرویدی آموزش زبان را به شما معرفی خواهیم کرد که بدون شک کمک زیادی به شما در این یادگیری خواهد کرد.
1. Duo Lingo
ویژگی برتر: یک اپلیکیشن آموزش زبان رایگان برای بیش از 20 زبان
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد، اما کاملاً اختیاری

Duo Lingo بهترین اپلیکیشن در فروشگاه گوگل پلی است که با وجود پشتیبانی از بیش از 20 زبان به صورت رایگان عرضه می‌شود. البته خریدهای درون برنامه‌ای در این اپلیکیشن وجود دارد، اما این خریدها اختیاری هستند.
اپلیکیشن Duo Lingo شما را با مبانی زبان مورد نظرتان آشنا می‌کند و در این مسیر از مجموعه‌ای از کلمات عامیانه، فلش کارت‌ها و تصاویر استفاده می‌کند تا بتوانید کلمات جدید را در مفاهیم اصلی‌شان یاد بگیرید. زمانی که شما برنامه درسی‌تان را به مراحل پیشرفته‌تر زبان پیش می‌برید، برنامه از شما می‌خواهد تا یک پاراگراف یا مقاله جدید را با توجه به توانایی‌هایتان ترجمه کنید.
این اپلیکیشن یکی از بهترین و مؤثرترین ابزارهای یادگیری زبان است و جنبه‌های رقابتی این اپلیکیشن باعث می‌شود تا بتوانید از یادگیری یک زبان خارجی لذت ببرید و شاهد پیشرفت خود باشید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

2. Memrise
ویژگی برتر: یادگیری از طریق فیلم‌های زبان اصلی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد، حق اشتراک ماهیانه

Memrise تعداد زبان کمتری نسبت به اپلیکیشن قبلی ارائه می‌دهد اما یادگیری زبان را به یک بازی مهیج و سرگرم کننده تبدیل می‌کند. زمانی که شما برای اولین بار کار خود را شروع می‌کنید، کلیپ‌های کوتاهی را خواهید دید که کلماتی که در حال یادگیری هستید را به زبان اصلی پخش می‌کنند. با پیشرفت در زبان مورد نظرتان، می‌توانید با بات ها شروع به چت آنلاین کنید که به یادگیری‌تان کمک زیادی خواهد کرد.
اپلیکیشن Memrise به صورت رایگان عرضه شده اما شما می‌توانید با پرداخت یک حق اشتراک ماهیانه از مراحل پیشرفته‌تر این برنامه استفاده کنید. افرادی که از نسخه رایگان استفاده می‌کنند تنها می‌توانند از محتوای مخصوص یک روز استفاده کنند اما افرادی که این حق اشتراک را پرداخت می‌کنند دیگر این محدودیت‌ها را نخواهند داشت. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

3. Lingvist
ویژگی برتر: یادگیری کلمات جدید بدون هیچ مورد اضافه
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد

Lingvist شامل هیچ روش اضافه‌ای برای یادگیری زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی یا روسی برای انگلیسی زبان‌ها نمی‌شود. این اپلیکیشن مانند دو اپلیکیشن Duo Lingo و Memrise دارای رابط کاربری شبیه به یک بازی ندارد، در عوض شامل فلش کارت‌ها و مفاهیم جدیدی است که با تکرار آن‌ها در طول روز می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید.
این اپلیکیشن فهرستی از کلماتی را که یادگرفته اید در خود نگه می‌دارد و با پیشرفت شما مفاهیم سخت‌تری را به شما ارائه می‌دهد. خود برنامه تصمیم می‌گیرد چه زمانی کلمات جدیدی را بر مبنای رایج‌ترین کلمات مورد استفاده در مکالمات روزمره و موقعیت‌های تجاری به شما ارائه دهد.
سازنده این اپلیکیشن که قصد یادگیری زبان فرانسه را داشته، ابزارهای سنتی را خسته کننده می‌بیند و تصمیم می‌گیرد این مشکل را مانند یک معادله ریاضی حل کند. در نتیجه Lingvist طراحی و عرضه می‌شود. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

4. Tinycards
ویژگی برتر: یادگیری زبان با کمک فلش کارت
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد

Tinycards توسعه‌ای از Duo Lingo است که می‌توانید از آن برای یادگیری زبان‌های بیشتری استفاده کنید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا برای پروژه‌های درسی خود فلش کارت درست کنید و از بین بیش از 200 هزار انجمنی که فلش کارت‌هایی را ارائه کرده‌اند فلش کارت‌ها را انتخاب و کلمات را به خاطر بسپارید.
اگر ترجیح می‌دهید از طریق فلش کارت زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید بهتر است پیش از کار با Duo Lingo برای یادگیری مفاهیم پیشرفته‌تر با اپلیکیشن Tinycards شروع کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

5. HiNative
ویژگی برتر: پرسیدن سؤال‌ها از افراد زبان اصلی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد، به خاطر دادن اولویت به پاسخ گویی به سؤالات شما

اپلیکیشن HiNative با ایجاد امکان ارتباط با افراد زبان اصلی و فرصت سؤال پرسیدن درباره موضوعات مختلف رویکرد متفاوتی را در یادگیری زبان دنبال می‌کند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد سؤالات و پاسخ‌ها را به رایگان مشاهده کنید، اما در آن یک خرید درون برنامه‌ای برای حالت Premium وجود دارد. در این حالت به سؤالات شما اولویت داده می‌شود و شما می‌توانید پاسخ‌هایتان را نشانه گذاری کنید تا بتوانید مجدداً به آن‌ها مراجعه نمایید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

6. Beelinguapp
ویژگی برتر: یادگیری از طریق کتاب‌های صوتی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد، برای حفظ تبلیغات و خرید داستان‌ها

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که با مطالعه بهتر یاد می‌گیرید، Beelinguapp بهترین مورد برای شما خواهد بود. این اپلیکیشن به جای ارائه فلش کارت و کلمه برای یادگیری زبان، شامل داستان‌هایی در دو زبان است که می‌توانید آن‌ها را به روش کاراکوئه بخوانید و آن را همراهی کنید.
در اپلیکیشن داستان‌های محدودی به رایگان وجود دارد که برای دسترسی به داستان‌های بیشتر باید 0.99 دلار خرید درون برنامه‌ای داشته باشید. اگرچه این برنامه کاملاً رایگان نیست اما Beelinguapp روشی کاملاً جدید برای تشخیص تفاوت بین زبان‌ها است. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

7. Knudge.me
ویژگی برتر: پیشرفت در زبان انگلیسی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد

اگر زبان انگلیسی زبان مادری اتان نیست و در مورد یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی با مشکل مواجه شده‌اید، Knudge.me می‌تواند به شما کمک کند. این اپلیکیشن یادگیری زبان مخصوص افرادی است که قبلاً انگلیسی صحبت می‌کرده‌اند اما قصد دارند اطلاعات خود را در زمینه اصطلاحات رایج در صحبت‌های روزمره انگلیسی زبان‌ها افزایش دهند. این برنامه همچنین شامل تمرین کلمات هم آوا و متشابه است که می‌تواند یکی از خسته کننده ترین بخش‌های تسلط در زبان انگلیسی باشد. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

8. Tandem
ویژگی برتر: تمرین با افراد زبان اصلی
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: ندارد، اما شامل تبلیغات است

یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان، صحبت مستقیم با افراد زبان مادری است. Tandem انجمنی با بیش از 2 میلیون عضو است که می‌خواهند یک زبان خارجی را با افراد زبان اصلی یاد بگیرند. این برنامه با قابلیت استاندارد چت که امکان ارسال پیام‌های صوتی و ویدئویی در آن وجود دارد، رابط کاربری فوق‌العاده‌ای برای ارتباط با افراد ارائه می‌کند.
از بین اپلیکیشن های موجود در این فهرست، Tandem از بیشتر زبان‌های زنده دنیا را پشتیبانی می‌کند، چرا که این برنامه شما را با فردی مرتبط می‌کند که قصد دارید زبان مادری او را یاد بگیرید و او هم می‌خواهد زبان مادری شما ر ا یاد بگیرد. تنها نقطه ضعف این برنامه این است که شما باید فوراً یک دعوت را قبول کنید وگرنه مجبور می‌شوید تا اپلیکیشن را ببندید و منتظر دریافت یک دعوت باشید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

9. Languages by Rosetta Stone
ویژگی برتر: مناسب برای کسانی که دنبال یک روش شنا هستند
قیمت: بیشتر از 199 دلار
خرید درون برنامه‌ای: دارد

پیش از اینکه گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی به خاطر قابلیت حمل و نقل ساده خود توجه جهان را به خود جلب کنند، همه ما مجبور بودیم که در مقابل یک رایانه بنشینیم و چیزهای یاد بگیریم. نرم افزار Rosetta Stone چند دهه قبل عرضه شده که در این مدت توانسته به میلیون‌ها نفر که قصد یادگیری زبان دوم و یا حتی سوم را داشتند، کمک کند. این برنامه به این دلیل در انتهای فهرست ما قرار گرفته که قیمت گذاری آن در دنیای پیشرفته این روزها تا حدودی غیرمنطقی به نظر می‌رسد.
در صورتی که با برنامه Rosetta Stone آشنا هستید و قصد دارید از نسخه موبایلی آن استفاده کنید، می‌توانید کار خود را شروع کنید. به هر حال، از آنجایی که برنامه‌هایی نظیر Duo Lingo و Memrise امکان تسلط و یادگیری زبان را با هزینه‌ای کمتر فراهم می‌کنند، نمی‌توان به راحتی برنامه Rosetta Stone را به هر کسی پیشنهاد کرد. به تازگی نسخه موبایلی این نرم افزار نیز عرضه شده است. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

10. Enki
ویژگی برتر: مخصوص افرادی که قصد یادگیری کد نویسی را دارند
قیمت: رایگان
خرید درون برنامه‌ای: دارد، برای توسعه درس‌ها

چه کسی می‌گوید یادگیری زبان فقط مربوط به صحبت کردن می‌شود؟ در صورتی که یک برنامه نویس تازه کار هستید که به یادگیری زبان‌هایی مانند جاوا اسکریپت، پایتون، سی اس اس و غیره علاقه دارید، Enki نیاز شما را برطرف خواهد کرد. روش کار این برنامه برای آموزش زبان انگلیسی مدنظر شما مانند Duo Lingo است. Enki با ارائه تمرین‌هایی برای نوشتن برنامه مد نظرتان در مورد مفاهیمی که یاد گرفته‌اید از شما آزمون می‌گیرد.
اپلیکیشن Enki اصول اولیه برنامه نویسی را به شما آموزش می‌دهد اما اگر واقعاً قصد پیشرفت دارید باید با پرداخت یک حق اشتراک از نسخه PRO آن استفاده کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.