هم رسان: گوگل سرویس های متنوعی مانند: گوگل درایو، Docs، جیمیل، یوتیوب، Photos و … ارائه می دهد. کاربران اغلب اطلاعات زیادی در این سرویس ها ذخیره می کنند و گوگل در حال حاضر جست وجوی این مندرجات شخصی را در Google Search برای آن ها راحت تر کرده است. گوگل یک تب جدید با نام “Personal” به Google search اضافه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، پیش از این Google Search مجموعه ای از نتایج شخصی و عمومی را به کاربران خود نشان می داد. این تب جدید به کاربران اجازه می دهد خیلی سریع تمامی نتایج عمومی را حذف کنند تا بتوانند تنها در میان مندرجات و محتویاتی که خودشان در سرویس های گوگل ذخیره کرده اند جست و جو و موارد مورد نیاز خود را بیابند.
این تب جدید در کنار تب های سابق News، Images و Shopping قرار می گیرد و می توانید این تب را در منوی بیشتر در بالای صفحه نتایج ببینید. با انتخاب این گزینه، نتایج جست و جو تنها به مندرجات شخصی کاربر محدود می شود.

با انتخاب این تب کاربران می توانند نتایجی که شامل پیام های جیمیل، اتفاق های تقویم و موارد دیگری که حساب کاربری شان فعال است را مشاهده کنند. کسانی که به دنبال عکس های خود هستند می توانند در قسمت Google Photos مدتی بگردند و یا اینکه فوراً از نتایج جست وجوی تصویر آنها را پیدا کنند.
تب جدید Personal گوگل در حال حاضر تنها برای برخی از کاربران وبی و موبایلی Google Search فعال است. هنوز مشخص نیست این قابلیت در چه زمانی برای اپلیکیشن های اندرویدی و آی او اس فعال خواهد شد.