هم رسان: این روزها شرکت های زیادی به استفاده از صفحه نمایش های OLED در گوشی های هوشمند روی آورده اند و در صورت درست بودن شایعات منتشر شده، گوشی های سال 2017 آیفون نیز از این قافله عقب نمی مانند و از این فناوری بهره خواهند برد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از یوبرگیزمو، به نظر می رسد اپل در این مسیر تنها نیست زیرا بنا به گزارشی از سایت فون آرنا، سونی نیز می تواند دست به این اقدام بزند.
اما بر خلاف اپل که شاید امسال از صفحه نمایش OLED استفاده کند، سونی قصد دارد از این فن آوری در گوشی های پرچم دار 2018 خود بهره ببرد. این به این معناست که گوشی های امسال سونی از این فن آوری استفاده نخواهند کرد و سونی نیز مانند اپل ار صفحه نمایش های ال سی دی استفاده خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست چه شرکتی پنل های OLED را برای سونی تولید خواهد کرد، البته ممکن است سونی خود به ساخت این پنل ها روی آورد.علاوه بر شایعه های مربوط به صفحه نمایش OLED در گوشی های سونی، انتظار می رود گوشی های پرچم دار سونی در سال 2018 به یک پردازنده قوی و باطری فوق العاده مجهز باشند اما هنوز زمان زیادی تا سال 2018 و معرفی این گوشی ها باقی مانده است.
سونی در حال حاضر تمرکز کمتری بر روی گوشی های هوشمند دارد. سال گذشته این شرکت اعلام کرد قصد دارد از بازارهای اصلی مانند هند، چین و آمریکا جدا شود.