هم رسان: سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرد با ایجاد تغییراتی در گوشی گلکسی نوت 7، این گوشی را به عنوان یک نسخه بازسازی شده (ریفربیشد) دوباره به بازار عرضه خواهد کرد. آنچه مسلماً بر روی این گوشی انجام شده حفظ تمامی قطعات گلکسی نوت 7، تعویض باتری معیوب با باتری سالم و عرضه آن با یک نام جدید است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، سامسونگ دیروز رسماً نسخه بازسازی شده نوت 7 را با نام Galaxy Note Fan Edition (نوت FE) رونمایی کرد. مشکل اصلی در توقف خط تولید گوشی گلکسی نوت 7 باتری این گوشی بود به همین دلیل سامسونگ خاطر نشان کرده در گلکسی نوت FE از باتری دیگری استفاده شده است. این گوشی مجهز به یک باتری جدید 3,200 میلی آمپری است و توسط آزمون ایمنی 8 مرحلهای سامسونگ تأیید شده است.

سامسونگ گلکسی نوت FE گوشی گلکسی نوت FE از نظر دیگر مشخصات فنی مشابه با گلکسی نوت 7 است و به جز باتری قطعه دیگری از گوشی تعویض نشده است. این گوشی با سیستم عامل اندروید 7.0 نوقا به صورت پیش فرض عرضه خواهد شد و از دستیار دیجیتال بیکسبی پشتیبانی میکند.
سامسونگ 400 هزار دستگاه از این گوشی را در کشور کره جنوبی به فروش خواهند رساند. این شرکت تاکنون اشارهای به عرضه این نسخه در دیگر بازارها نداشته و تأکید کرده این گوشی در آمریکا عرضه نخواهد شد.