هم رسان: شاید بسیاری نام گارمین را به عنوان شرکت تولید کننده دستگاه‌های ناوبری یا در سال‌های اخیر دستگاه‌های پوشیدنی مثل ردیاب‌های تناسب اندام یا ساعت‌های هوشمند شنیده باشند. این شرکت از سال گذشته کار خود را در عرصه عکاسی شروع کرد و اولین دوربین خود با نام Virb 30 که یک دوربین ورزشی (اکشن کمرا) مقاوم و رقیبی جدی برای GoPro است، را رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر می‌رسد تولید یک دوربین معمولی برای این شرکت کافی نبوده زیرا به تازگی دوربین جدیدی به نام Garmin Virb 360 را معرفی کرده است. Virb 360 یک دوربین دیجیتال است و همان طور که از نام آن پیداست این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با آن عکس‌های 360 درجه بگیرند که این ویژگی می‌تواند برای پلت فرم‌های واقعیت مجازی کاربردی باشد.

دوربین Virb 360 یک دوربین مقاوم است و در نتیجه کاربران می‌توانند از آن در محیط‌های بیرون استفاده کنند و نگرانی از بابت خیس شدن یا آسیب دیدن آن نداشته باشند زیرا این دوربین در برابر آب، ضربه و سقوط مقاوم است.
این دوربین قادر است تصاویری با کیفیت 15 مگاپیکسل و فیلم‌هایی با وضوح تصویر 5.7K با نرخ 30 فرم بر ثانیه ثبت کند.

قیمت 800 دلاری این دوربین می‌تواند یک نقطه ضعف برای این دوربین محسوب شود اما با توجه به قابلیت‌هایی که این دوربین در مقایسه با دیگر دوربین‌های 360 درجه ارائه می‌دهد می‌توان گفت این قیمت تا حدودی قابل قبول است. این دوربین به زودی وارد بازار خواهد شد.