هم رسان: مدت‌هاست کورتانا می‌تواند به لطف ویژگی‌هایی مانند جست وجوی تصویر و یادآوری یک سری از فروش‌ها و حراجی‌ها «امر خرید کردن» را برای شما آسان کند. حال این دستیار دیجیتالی مایکروسافت علاوه بر ایمن کردن خرید، به دنبال صرفه جویی در پول شما است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، در آخرین نسخه Creators Update ویندوز 10، مایکروسافت یک ویژگی pilot را در مرورگر خود یعنی مایکروسافت اج معرفی کرده است؛ جایی که در آن کورتانا می‌تواند برای پیدا کردن بهترین قیمت برای یک محصول مورد علاقه شما، به کمکتان بیاید. در حال حاضر این ویژگی از 14 خرده فروشی از جمله آمازون، والمرت و ای بی در داخل ایالات متحده حمایت می‌کند و قرار است به زودی به دیگر کشورهای جهان نیز وارد شود.

بنابراین اگر شما برای مثال در صفحه محصولی مانند جارو برقی در وب سایت وامرت باشید، کورتانا می‌تواند به قیمت جارو برقی‌ها در دیگر وب سایت‌های رقیب (مانند Home Depot و یا ای بی) نگاهی بیندازد و در حالی که شما هنوز در همان صفحه قبلی هستید، به شما خواهد گفت کدام وب سایت جاروبرقی ارزان‌تری دارد. به این ترتیب خرید آنلاین از طریق مرورگرها بسیار جذاب‌تر می‌شود. هر چند دستیار شخصی مایکروسافت نمی‌تواند شما را از تغییرات قیمت مطلع سازد اما کورتانا برای ارائه این خدمات حداقل دیگر نیازی به نصب یک افزونه مرورگر ندارد.