هم رسان: سال گذشته شرکت کوالکام از مودم X16 LTE پرده برداری کرد. در آن زمان، اوج سرعت دانلود این تراشه برای گوشی های هوشمند تا یک گیگابایت بر ثانیه بود؛ هر چند که تجربه سرعت گیگابایتی در گذشته و حال به عنوان یک رؤیا محسوب شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، با این حال، انتقال بی سیم با سرعت فوق العاده در حال محقق شدن است. به همین دلیل کوالکام اعلام کرده مودم برق آسای X16 را به داخل خودروها خواهد آورد. این مودم از طراحی ماژول جدید برخوردار است که خودروسازان را به استفاده از آن ترغیب می نماید.
مطمئناً حجم زیادی از پردازش سیگنال ها و چندین آنتن برای عملکرد مناسب این سیستم پر سرعت مورد نیاز است و استفاده از تجربه به کار گیری این مودم در گوشی های هوشمند می تواند در استفاده از آن در خودروها بسیار کمک کننده باشد. این مودم می تواند از طریق چندین حامل سیگنال به جریان داده 10 LTE متصل شود. به عبارت دیگر، از طریق تعداد زیادی از کانال های مختلف اطلاعات را هوشمندانه و بدون اتلاف وقت دریافت می کند. به این ترتیب به روز رسانی نقشه جاده ها برای سیستم های ناوبری خودرو سریعتر اتفاق می افتد؛ همچنین دسترسی سریع تر به اطلاعات مربوط به شرایط آب و هوایی و جاده نیز میسر می شود.

این فناوری کوالکام سبب می شود حسگرهای زیادی قابل اضافه شدن به خودروهای جدید باشند و شاید دیگر نیاز به استفاده از تلفن های هوشمند در داخل خودرو فراموش شود. ضمن اینکه ترکیبی از اطلاعات با سرعت بالا و یادگیری ماشینی می تواند بسیاری از اپلیکیشن های فعلی مورد استفاده در خودروها را به نقطه پایان برساند.

منبع: engadget