هم رسان: خانه‌های هوشمند رؤیای همیشگی جهان فناوری بوده تا با حرکت نوک انگشتان همه دستگاه‌ها شروع به کار کنند. دستگاه‌های قابل اتصال به اینترنت، معمولاً از طریق برنامه‌های گوشی‌های هوشمند یا فرامین صوتی از طریق یک هاب قابل کنترل هستند اما اگر می‌خواهید فقط با تکان دادن دست و یا ضربه زدن بر روی میز دستگاه‌های اینترنت اشیاء خود را کنترل کنید، به استقبال محصول جدیدی به نام Hayo بروید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، هر دستگاه Hayo، یک سیلندر مجهز به دوربین است که شما آن را در گوشه‌ای از اتاق خود قرار می‌دهید. سپس دستگاه را روشن کرده و به وای فای متصل می‌کنید. کار بعدی اسکن محیط اطراف توسط این دستگاه و ایجاد یک نقشه فضایی است. سپس می‌توانید از برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند برای تنظیم انجام کارهای خاص در مکان‌های مختلف اتاق استفاده کنید؛ مانند ضربه زدن به میز برای روشن کردن لامپ‌ها، روشن کردن تلویزیون با تکان دادن دست در مقابل آن و…
البته، لینک شدن وب دستگاه و فعال شدن در منطقه مورد نظر ممکن است چند دقیقه‌ای زمان بر باشد و شاید بلند شدن و رفتن برای روشن کردن یک دستگاه راحت‌تر از ضربه زدن به قفسه کتابخانه باشد. هنوز مشخص نیست تا چه حد این کنترل حرکت، دقیق است. آیا تکان خوردن معمولی ما باعث فرستادن سیگنالی به چراغ و خاموش شدن آن نمی‌شود؟ آیا این سیستم به اندازه کافی حساس است تا اگر تکان دادن دست ما اشتباه باشد کار نکند؟

صرف نظر از میزان حساسیت آن، نمی‌توان منکر تمام عیار بودن این دستگاه شد. مثل اینکه هنوز در رختخواب هستید اما با یک تکان دادن دست چای شما آماده شود و یا اینکه دائماً مجبور به بلند شدن و تنظیم دمای کولر گازی خود نیستید و همه چیز هوشمندانه کنترل می‌شود. در نهایت این می‌تواند یک کنترل مناسب برای اینترنت اشیاء در افراد ناشنوا و یا افراد دارای مشکل تکلم باشد.