هم رسان: یک گروه هکری روسی در بزرگترین کلاهبرداری آگهی دیجیتالی جهان، روزانه از برندهای مهم ایالات متحده و شرکت های رسانه ای بین 3 تا 5 میلیون دلار کسب درآمد می کند.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان، White Ops یک شرکت ضد کلاهبرداری آنلاین است که کمپین جدید متقلب به نام Methbot را شناسایی کرده است. این کمپین به طور خودکار و جعلی به مشاهده بیش از 300 میلیون فیلم و آگهی بازرگانی می نشیند.
باند جنایی سایبری ملقب به AFT13، ربو- مرورگر Methbot را ساخته که همه فعل و انفعال ها لازم برای آغاز، انجام و تکمیل مشاهده یک آگهی بازرگانی را کنترل می کند.
این هکرهای روسی بیش از 6000 دامین و 250 هزار URL دارند که نام های تجاری و وب سایت های پرطرفدار آمریکا مانند ESPN، Vogue، CSB Sports، فاکس نیوز و هافینگتون پست را هدف قرار داده و به فروش آگهی تصویری جعلی از آنها می پردازد.
مجرمان سایبری پشت Methbot، با استفاده از سرورهای موجود در تگزاس و آمستردام بیش از 570 هزار ربات با نشانی IP های جعلی را حمایت می کنند که عمدتاً به ایالات متحده تعلق دارند. این تبلیغات توسط بازدید کنندگان آمریکایی مشاهده می شوند.


مجرمان اینترنتی به گونه ای وانمود می کنند که آگهی های بازرگانی برندهای مهم آمریکا را مردم معمولی مورد بازدید قرار می دهند اما این تبلیغات ویدئویی توسط بینندگان جعلی Methbot مورد مشاهده قرار می گیرد. یک نرم افزار خودکار باعث می شود اینطور به نظر برسد که یک کاربر پای تماشای این تبلیغات نشسته است.
برای اینکه کار این رباتها به نظر واقعی تر برسد، این باند کلاهبردار از روش هایی مانند کلیک خودکار جعلی، اطلاعات ورود به سیستم شبکه های اجتماعی و حرکات ماوس استفاده می کنند.
این ارتش ربات های کلاهبردار روزانه به تماشای بیش از 300 میلیون آگهی می پردازند و در ازای هر هزار بازدید جعلی 13 دلار به جیب میزند.
اگر این عدد را در 570 هزار نشانی IP ضرب کنید، پول هنگفتی به دست می آید.
Methbot روزانه بین 200 تا 300 میلیون تبلیغ بازرگانی تصویری را به طور جعلی مورد بازدید قرار می دهد و تبلیغات 6000 شرکت را هدف قرار میدهد تا بتواند به درآمدی بین 3 تا 5 میلیون دلار در هر 24 ساعت دست پیدا کند.
شرکت امنیتی White Ops، پلیس فدرال آمریکا را از این کلاهبرداری مطلع ساخته و چند هفته ای است که اف بی آی صرف شناسایی مجرمان این کمپین نموده است.

منبع: hackernews