هم رسان: اگر از کاربران مرورگر کروم بر روی ویندوز هستید و به دلایلی از نسخه 32 بیتی لین مرورگر استفاده می کنید، طبق پست اخیر گوگل در وبلاگ کروم، به زودی این نسخه به صورت خودکار طی یک به روز رسانی به نسخه 64 بیتی این مرورگر ارتقاء پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، گوگل در این خصوص گفته است: «جهت بهبود ثبات، عملکرد و امنیت هرچه بیشتر مرورگر کروم، کاربرانی که هم اکنون از نسخه 32 بیتی کروم استفاده می کنند و دارای نسخه 64 بیتی ویندوز و حافظه 4 گیگابایت یا بیشتر هستند طی یک به روز رسانی خودکار به نسخهٔ 64 بیتی کروم ارتقاء پیدا خواهند کرد. البته نسخه 32 بیتی کروم همچنان از طریق صفحه دانلود کروم در دسترس خواهد بود.»

بر این اساس هدف گوگل از این اقدام ثبات، عملکرد و امنیت بیشتر کاربران ذکر شده است. اگرچه طبق گفته گوگل نسخه 32 بیتی همچنان قابل دانلود خواهد بود و تنها کاربرانی که رایانه های آنها با نسخه 64 بیتی سازگار باشد به صورت خودکار این به روز رسانی را دریافت می کنند.
توجه داشته باشید که تنها نسخه های کروم 58 این به روز رسانی را دریافت خواهند کرد و در صورتی که از نسخه های قدیمی تر این مروگر استفاده می کنید، این بروز رسانی را دریافت نخواهید کرد مگر اینکه این نسخه را به روز رسانی کرده باشید یا به روز رسانی را بر روی گزینه خودکار تنظیم کرده باشید.