هم رسان: کره جنوبی قصد ساخت یک مرکز 88 هکتاری برای وسایل نقلیه بدون راننده را دارد که شامل بزرگراه‌ها، پارکینگ و مسیرهای مخصوص اتوبوس است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این مجموعه بزرگ‌ترین شهر برای خودروهای بدون راننده در جهان است. بعد از آن مرکز Mcity 32 هکتاری در میشیگان آمریکا است. ایده اصلی ساخت این شهر این است فضایی برای شرکت‌های مختلف ایجاد کند تا قادر باشند فناوری وسایل نقلیه خودکار خود را بارها مورد آزمایش قرار دهند تا دیگر نیازی به دریافت مجوز برای آزمودن این نوع از وسایل نقلیه در جاده‌های عمومی کره وجود نداشته باشد.
کره جنوبی سازنده برخی از محبوب‌ترین خودروهای جهان است و از حضور خودروهای بدون راننده دیگر کشورها در جاده‌های خود نیز استقبال زیادی می‌کند. این کشور قصد دارد تا سال 2020، یک خودروی تمام خودکار با قابلیت داشتن راننده به نام Level 3 را روانه جاده‌های خود نماید.

این کشور سال گذشته مجوز آزمایش هشت خودروی بدون راننده در سطح شهرهای خود را صادر نمود و به تازگی، سامسونگ نیز مجوز جدیدی گرفته تا قادر به آزمایش پلت فرم بدون راننده خود باشد. این خودرو متشکل از حسگرها و سیستم‌های محاسباتی است. «هیوندای» بزرگ‌ترین شرکت خودروساز کره جنوبی نیز در حال ساخت خودروهای بدون راننده است که به کمترین اسب بخار در مقایسه با دیگر سیستم‌ها احتیاج داشته باشد. تا به حال این فناوری در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته اما بعد از راه اندازی شهر K-City، مطمئناً همه آزمایش‌های وسایل نقلیه خودکار در خاک کره جنوبی انجام خواهد شد.
ساخت شهر K-City یک پروژه 17 میلیون دلاری است که در آن خیابان‌های داخل شهر، جاده‌های برون شهری، بزرگراه‌ها و غیره وجود دارد و قرار است تا در اواسط 2018 به طور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد. شاید علاقه زیادی که کره‌ای‌ها به این فناوری دارند، افتتاح این شهر را جلوتر بیندازد.