هم رسان: شرکت SanDisk اخیراً از تولید کارت Extreme microSD UHS-I خبر داده بود و اکنون لکسار نیز با محصول مشابهی پا به عرصه گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این شرکت از کارت Professional 1000x microSD UHS-II با ظرفیت 256 گیگابایت رونمایی کرده است. این کارت حافظه با ظرفیت بالای خود مورد کاملاً مناسبی برای کاربرانی است که قصد دارند فیلم‌ها و یا عکس‌های با کیفیتی بگیرند. این کارت حافظه مخصوص دارندگان گوشی‌های هوشمند، تبلت ها و دوربین‌های اکشن رده بالا است زیرا کارت‌های میکرو اس دی قابلیت مدیریت فایل‌های رسانه‌ای حجیم در فرمت‌هایی بالاتر از 4K را دارند.
به لطف استفاده از فن آوری UHS-II در کارت حافظه جدید لکسار، این کارت عملکرد بسیار سریعی دارد. این کارت حافظه همچنین مجهز به یک کارت خوان microSD UHS-II USB 3.0 است که می‌تواند فایل‌ها را با بیشتری سرعت نوشتاری 90 مگابایت بر ثانیه و سرعت خواندنی 150 مگابایت بر ثانیه انتقال دهد.

لکسار گفته این کارت حافظه متناسب با محصولاتی نظیر دوربین‌های اکشن GoPro و پهباد ها طراحی شده است زیرا تا حد زیادی قادر به مدیریت فایل‌های تصویری حجیم است. این کارت حافظه همچنین برای عکاسان حرفه‌ای که به فضای قابل ملاحظه‌ای برای ذخیره کردن فیلم‌ها و عکس‌های خود دارند، مورد بسیار مناسبی است.
این کارت حافظه با قیمت پایینی عرضه نخواهد شد. لکسار قصد دارد این کارت حافظه را با قیمت 349.99 دلار در اواخر این فصل به فروش برساند. البته کارت‌هایی با فضای ذخیره سازی کمتر نیز موجود خواهد بود و مسلماً قیمت نسخه‌های 32، 64 و 128 گیگابایتی آن پایین‌تر خواهد بود.