هم رسان: شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا (FDIC) سال های خوشی را سپری نکرده و در سال های اخیر مورد هک های متعدد قرار گرفته که اولین آن در سال 2010 رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از رویترز، اف بی آی در حال تحقیق در مورد راه نفوذ هکرها به این سازمان است و FDIC معتقد است ارتش چین در پشت این حمله های قرار دارد. جزئیات کامل هک اولیه در دسترس نیست اما مشخص شده بازگشت به حالت عادی بسیار زمان بر بوده و FDIC “حداقل” تا سال 2012 مشغول پاکسازی رایانه های خود بوده است.
شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا، یکی از سه نهاد فدرالی است که قوانین مربوط به فعالیت بانک های تجاری را در آمریکا تنظیم می کند. FDIC بر اعمال برنامه های محرمانه مربوط به ورشکستگی بانک ها نظارت دارد و به همین علت به سوابق میلیون ها سپرده متعلق به مردم آمریکا دسترسی دارد.


اف بی آی هنوز در مورد این هک هیچ اظهار نظری نکرده و دولت چین نیز اعلام کرده بدون داشتن شواهد، تشخیص هکرهای یک حمله سایبری «بسیار سخت» است. خلاصه اینکه امنیت آنلاین FDIC در معرض خطر جدی قرار دارد و این به یک مشکل مداوم برای این شرکت بزرگ تبدیل شده است. برخی اخبار نشان می دهد در سال 2015، 159 مورد دسترسی غیر مجاز به بخش مالی FDIC رخ داده که 20 مورد منجر به نقض داده شده است.
این شرکت در حال اسکن آسیب پذیری بخش های حساس شبکه خود است و تحقیقات اف بی آی همچنان ادامه دارد.

منبع: engadget