هم رسان: این روزها ربات ها مثل دکترها عمل می کنند و با اعتماد به نفس تمام وارد تشخیص بیماری هایی مانند سرطان سینه شده اند. حالا دانشمندان دانشگاه آدلاید به معرفی نوع جدیدی از یک سیستم هوش مصنوعی پرداخته اند که می تواند زمان مرگ شما را تخمین بزند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، با تجزیه و تحلیل سی تی اسکن 48 بیمار، متخصصان الگوریتم های یادگیری با دقت 69 درصد پیش بینی کردند که افراد مورد مطالعه تا پنج سال آینده خواهند مرد.
خوشبختانه، پیشگویی چنین عواقب وخیمی ممکن است به پزشکان برای بهبود هر چه سریعتر بیماران کمک نماید. در واقع پیش بینی آینده یک بیمار می تواند کمک زیادی به درمان آنها توسط پزشکان نماید. این سیستم هوش مصنوعی به جای تمرکز بر تشخیص بیماری می تواند نتایج درمان های پزشکی در آینده نزدیک را پیش بینی کند و این همان چیزی است که پزشکان قادر به آن نیستند. با ترکیب حجم زیادی از داده ها و الگوهای ظریف تشخیصی این پیش بینی عملی خواهد شد.

برای این مطالعه، سیستم یادگیری عمیق برای مواردی مانند آمفیزم، بزرگی قلب و مشکلات انسداد عروق استفاده گردید. این سیستم با تجزیه و تحلیل بیش از 16000 عکس از قلب و عروق علائم بیماری در این عضو حساس بدن را تشخیص می دهد. این سیستم قادر به انجام کاری است که شاید آموزش آن به انسان بسیار زمان بر باشد. این هوش مصنوعی قادر به تشخیص مشکلات قلب و ریه ها است که این مشکلات می توانند به مرگ زودرس فرد منجر شوند.
هدف از ساخت این سیستم تشخیص وضعیت سلامت کلی بدن شما است تا تشخیص یک بیماری خاص یا واحد و در این راه استفاده از تصاویر رادیولوژیک به عنوان منابع دقیق و با کیفیت برای رسیدن به یک قضاوت درست ضروری است. هر چه این اسکن ها بیشتر باشد، پیش بینی دقیق تری رخ خواهد داد تا بیماری های جدی که قرار است در آینده نزدیک رخ دهد زودتر از موقع شناسایی شوند.