هم رسان: کل ایده ای که در پشت اینترنت اشیاء (IoT) وجود دارد، اتصال همه چیز به یکدیگر است، از جمله دستگاه هایی که از مراکز داده یک شرکت و یا سیستم های پشتیبانی و نگهداری کیلومترها فاصله دارند؛ به همین خاطر شرکت ها، فروشندگان و تولیدکنندگانی که محصولات خود را به سراسر جهان می فرستند، نگاه جدی تری به این موضوع پیدا کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از پی سی ورلد، در کنگره جهانی موبایل که قرار است تا چند هفته دیگر برگزار شود، نوکیا می خواهد از ابزاری تحت عنوان WING (شبکه اینترنت اشیاء در سراسر جهان) رونمایی کند. این پدیده یک زیرساخت جهانی مجازی است که ممکن است شامل چندین شبکه حامل و خصوصی و سیستم های ماهواره ای باشد. با این ابزار، این شرکت جهانی می تواند شبکه ای مجازی از دستگاه های متصل به هم یا همان اینترنت اشیاء (IoT) در سطح جهانی برخوردار باشد. قرار است این ابزار در نیمه دوم سال 2017 در سطح تجاری در دسترس قرار گیرد.
WING چشم اندازی وسیع از خدمات مدیریتی است که ممکن است شامل شبکه های کم مصرف، سلولار، وای فای و زیرساخت های سیمی علاوه بر ماهواره ها باشد. WING، بر روی سخت افزار نوکیا تکیه ندارد پس می تواند در شبکه های ساخته شده توسط فروشندگان مختلف دیگر نیز به اجرا در آید.

به طور کلی شرکت ها می توانند از فناوری WING برای متصل ماندن به خودروهای شبکه شده یا کانتینرهای حمل محموله همچنان که در سراسر جهان در حال حرکت هستند استفاده کنند و همزمان با ورود این وسایل نقلیه به یک شبکه ماهواره، سلولار و یا دیگر شبکه ها، کار نظارت بر آن پیگیری می شود.
پلت فرم Impact IoT نوکیا تمام دستگاه ها و مشترکین مختلف خود را مدیریت کرده و می تواند با استفاده از eSIMs (فرم مبتنی بر نرم افزار Subscriber Identity Modules در گوشیهای هوشمند) دستگاه ها را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل کند و این همزمان با خروج دستگاه ها از مرزهای هر شبکه اتفاق می افتد.
همچنین این پلت فرم می تواند در راستای اهداف عملیاتی مثل بهبود امنیت و تجربه مشتری و همینطور برای برخی اپلیکیشن های ورتیکال، داده های به دست آمده از دستگاه های اینترنت اشیا را تحلیل کند.
بازار ورتیکال، بر روی انرژی، بهداشت و درمان، ایمنی عمومی، صنایع حمل و نقل و خودرو و شهرهای هوشمند تمرکز دارد.