هم رسان: پورشه چندین اتومبیل شاسی بلند بسیار عالی از جمله کایمن و ماکان را تولید کرده است. نسخه مبتنی بر عملکرد این خودروها GTS هستند و در صورتی که امیدوار هستید پورشه روزی خودروی جدیدی مانند مایکان GT3 و GT4 طراحی کند، با شنیدن این خبر ناراحت خواهید شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، «آندریاس پریونینگر» رئیس بخش Porsche GT می‌گوید اتومبیل‌های Porsche GT باید نشانه‌ای واضح از اتومبیل‌های مسابقه‌ای را در خود داشته باشند. از آنجایی که پورشه با هیچ شاسی بلند وارد مسابقه نمی‌شود، بنابراین ما هم هیچ برنامه‌ای برای ساخت نسخه GT خودروهای پورشه را نداریم. اما نکته مثبت این است که رئیس بخش GT اعلام کرده در صورتی که پورشه شاسی بلندهای خود را وارد مسابقات رالی مانند رالی داکار کند، این روند ممکن است تغییر یابد.

پریونینگر می‌گوید:«اگر قصد داشتیم با خودروهای ماکان یا کائن در مسابقات رالی داکار شرکت کنیم،در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای این کار نداریم، آن وقت بخش Motorsport شرکت این خودرو را ارتقاء می‌داد و برای این مسابقات آماده می‌کرد. در این صورت دلیل خوبی برای طراحی و ساخت اتومبیل‌های مسابقه‌ای داشتیم، اما استفاده از نشان GT صرفاً برای جذاب کردن این خودروها، از نظر من به هیچ وجه منطقی نیست. این کار فقط باعث جذب مشتری می‌شود که فکر نمی‌کنم روش خوبی برای این کار باشد.»