هم رسان: تاکنون شاهد استفاده از پهباد ها در زمینه‌هایی همچون عکاسی، ویدئوگرافی و حتی ارائه اینترنت بوده‌ایم. به تازگی نیز این فناوری برای مطالعه حیوانات به کارگرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، تاکتیک‌هایی که خفاش‌ها در هنگام پرواز به کار می‌گیرند همچنان برای دانشمندان ناشناخته است. به همین دلیل گروهی از محققان با هدف مطالعه بهتر رفتار خفاش‌ها در هنگام پرواز از پهبادها کمک گرفته‌اند. یکی از متخصصان بوم شناسی (اکولوژی) دانشگاه کالج لندن با بیان اینکه روش‌های سنتی نظارت از روی زمین تصویر کاملی از رفتار این حیوانات را نمی‌دهد اظهار داشت: «ما رفتار خفاش‌ها را از روی زمین نظاره می‌کنیم اما کافی نیست.»

«تام مور» به همراه «تام آگوست» پهبادهایی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند در مسیرهای تعیین شده پرواز کند و از طریق یک فرستنده اولتراسونیک صدای خفاش‌ها را ثبت کند. این پهبادها می‌توانند تا ارتفاع بسیار زیادی پرواز کنند بنابراین احتمال می‌رود اطلاعات به دست آمده از این طریق تصویر کامل‌تری را از حرکات پروازی خفاش‌ها در اختیار دانشمندان قرار دهد.
از این پهبادها می‌توان برای بررسی‌های زیست محیطی نیز استفاده کرد. این پهبادها می‌توانند به این سؤال پاسخ دهند که آیا وجود توربین‌های بادی در مناطقی خاص تاثیری بر محیط زیست خفاش‌ها خواهد داشت یا خیر. محققان به تازگی به اطلاعاتی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد مرگ خفاش‌ها با توربین‌های بادی در ارتباط است.