هم رسان: بعضی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو از سیستم‌های اطلاعاتی نظیر Apple CarPlay و Android Auto پشتیبانی می‌کنند و تولید کنندگانی هم که هنوز این سیستم‌ها را ندارند کم کم به این خیل عظیم می‌پیوندند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، حالا شرکت بی ام و اعلام کرده از سیستم Android Auto پشتیبانی نخواهد کرد زیرا هیچ ارزشی در پشتیبانی از این سیستم نمی‌بیند، اما رنو از پلتفرم اطلاعاتی داخل خودروی گوگل استقبال کرده است. شرکت خودروسازی فرانسوی رنو امروز تائید کرد قصد دارد در چند نمونه از خودروهای خود از Android Auto به صورت کامل پشتیبانی کند.
علاقه‌مندان به خودروهای 2017 رنو می‌توانند در مدل‌های Espace، Kadjar، Megane، Megane Estate، Scenic، Grand Scenic، Talisman و Talisman Estate شاهد این سیستم اطلاعاتی باشند.

این فهرست در همین جا به پایان نمی‌رسد. این شرکت خودروسازی همچنین اعلام کرده پشتیبانی از Android Auto در اتومبیل‌های عرضه شده در 2017 از جمله Captur، Clio، Clio Estate، Kangoo، Master، Trafic، Twingo و Zoe نیز لحاظ خواهد شد.
این مسئله خبر خوبی برای مشتریان رنو خواهد بود که دوست دارند این قابلیت در خودروهایشان وجود داشته باشد. سیستم Android Auto به شما کمک می‌کند در حین رانندگی و پشت فرمان از قابلیت‌های اصلی گوشی هوشمند خود به راحتی استفاده کنید. این کار به وسیله یک رابط کاربری که پشت فرمان تعبیه شده است تا راننده مجبور به رها کردن فرمان برای کار با این قابلیت نشود.